Ziyaretçilerinizi Web Sitenizde Daha Fazla Tutun! [İnfografik]

Ziyaretçilerinizi Web Sitenizde Daha Fazla Tutun! [İnfografik]

Web sitenizin yüklenme hızı 5 saniyeden fazla sürüyorsa, sitenize gelen insanların siteden çıkma oranının çok yüksek olduğunu biliyor muydunuz?

Siz de web sitenizi ziyaret eden insanların sitenize gelip, kısa bir süre sonra sitenizden çıkış yapmalarından şikayetçi misiniz? Cevabınız evet ise, o zaman bir şeyleri ters yapıyorsunuz demektir.

Peki insanların web sitenizi bu kadar kısa sürede terk etmesinin nedenlerini hiç düşündünüz mü? Eksik olduğunuz yönleri biliyor musunuz? Bu yönleri saptamak için bir analiz veya araştırma yaptınız mı? Veya rakiplerinizi incelediniz mi?

Yukarıdaki soruların cevaplarını  bulmanın en iyi yollarından biri rakipleri analiz etmektir. Yapacağınız karşılaştırmalarla rakiplerinizin sizden iyi olduğu yönleri bulmalı ve bu açıklarınızı kapayarak, onların bir adım önüne geçmeye çalışmalısınız.

Bunlara ek olarak, okunabilirliğin ve erişilebilirliğin de hedef kitleye ulaşmak için en önemli faktörlerden olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın!

Yukarıda bahsettiklerimin dışında, insanları web sitemde daha uzun nasıl tutarım diyorsanız, aşağıda bununla ilgili bir infografik hazırladım.

İşte ziyaretçilerinizi web sitenizde daha uzun süre tutmanın püf noktaları:

Ziyaretçilerinizi Web Sitenizde Daha Fazla Tutun! [İnfografik]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir