YouTube Anahtar Kelime Bulma Aracı: Keyword Tool

YouTube Anahtar Kelime Bulma Aracı: Keyword Tool

YouTube‘a her dakika 400 saatten fazla video yükleniyor. Bu istatistiğin meali şöyle: YouTube‘da parmak hesabı yapamayacağınız ölçüde, devasa büyüklükte bir rekabet söz konusu. Yani bu rekabet ortamında videolarınızı hedef kitleniz tarafından görünür hale getirmek ve para kazanmak artık çok daha zor.

İlgili İçerik: 6 Saniyelik Videonun Gücü

Bu kadar iç kararttıktan sonra olayın biraz da güzel taraflarına bakalım.

Biliyorsunuz YouTube bir arama motoru ve kendine has SEO uygulamaları var. (Uygulama dediysem yanlış anlamayın, SEO pratikleri gibi bir şeyi kastettim aslında.)

Videolarınızı hedef kitleniz için kusursuz bir şekilde optimize ettiğinizde ve daha fazla abone için bir strateji geliştirdiğinizde, başarılı bir YouTuber olabilir ya da YouTube ile başarılı olan şirketlere katılabilirsiniz. Hatta uslu bir çocuk olursanız, belki Şirinler’i bile görebilirsiniz. 🙂

İlgili İçerik: Başarılı YouTube Videoları Nasıl Hazırlanır?

Geçen yıl Cisco tarafından yapılan bir araştırma, 2020 yılına kadar videoların tüm internet trafiğinin %80’inden fazlasını oluşturacağını öngördü.

İnsanlar video izlemekten hoşlanıyor; videolar da daha fazla ürün ve / veya hizmet satmanıza yardımcı oluyor. Başlangıçta videonuz için önemli miktarda görüntüleme elde edebiliyorsanız, videonuz YouTube tarafından da tanıtılmaya başlıyor.

Şimdiiiiiii….. Videolarınızı optimize ederek, YouTube arama sonuçlarında gösterilme şansını artırmak isteyenler buraya.

İlgili İçerik: Hayatımız YouTube’da Geçiyor

Bu yazıda, YouTube kanalını büyütmek, daha fazla görüntüleme ve abone elde etmek için kullanabileceğiniz en iyi araçlardan birini inceleyeceğiz.

YouTube Anahtar Kelime Bulma Aracı: Keywordtool.io

Öncelikle ilk adım olarak Keyword Tool‘a tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacak.

2. adım olarak aramak istediğiniz anahtar kelimeyi yazın ve enter tuşuna basın. Diyelim ki “Dijital pazarlama” anahtar kelimesini kutucuğa yazdınız. Aşağıda bir kısmını görebileceğiniz gibi yüzlerce anahtar kelime önerisi listelenecek.

**”Anahtar Kelime Önerileri (Keyword Suggestions)”  kutucuğunun yanındaki “Sorular (Questions)” sekmesini tıklayarak, anahtar kelimenizle ilgili soruları arayabilirsiniz.

 

Videolarınızın başlıkları için bu soru anahtar kelimeleri kullanabilirsiniz.

Bu kelime grupları YouTube’da yapılan aralamaları gösterdiği için videolarınıza çok fazla trafik çekebilmenizi sağlayacak mükemmel anahtar kelimeler.

Keyword Tool ayrıca ülke ve / veya dil seçiminize göre anahtar kelime gruplarınızı değiştirme seçeneği de sunuyor. Bu, birçok ülkeden ve farklı dillerden gelen anahtar kelimeleri hedeflediğinizde, size çok fazla yarar sağlayabilir.

** Aracın Pro sürümüne abone olmadığınız sürece,” Arama Hacmi (Search Volume), ”CPC” ve ”Rekabet (Competition)” verilerini elde edemiyorsunuz.

5 yorum “YouTube Anahtar Kelime Bulma Aracı: Keyword Tool

  1. Bu aracı google için de kullanıyorum, harika bir online tool! Bing için de olduğunu görünce tekrar ziyaret ettim, anahtar (hedef) kelimeler önemli bir mevzu 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir