Yeni İş Fikirleri Arayanlar İçin: ” Bayim Olur Musun? ” Fuar Notları 2015

Yeni İş Fikirleri Arayanlar İçin: ” Bayim Olur Musun? ” Fuar Notları 2015

Bu yıl 13.’sü düzenlenen ” Bayim Olur Musun? ” CNR Fuar Merkezi’nde franchise ve markalı bayilik veren firmalar, girişimci ve yatırımcılarla oldukça renkli geçti. Yeni iş fikirleri arayanlar için ben de buradan derlediğim notları sizlerle paylaşmak istiyorum. Yalnız izlenimlerimi aktarmadan önce değinmeden edemeyeceğim bir konu var. Benim soy ismim, formda doğru yazılmasına rağmen, sadece buraya özel değil bu durum, acaba neden sürekli yanlış yazılıyor?

Yeni İş Fikirleri Arayanlar İçin- '' Bayim Olur Musun? '' Fuar Notları 2015.001

Kişisel problemimi de paylaştıktan sonra renkli bulduğum standları anlatmak ile işe koyulayım.

Modelyemekcim.com

Bu standın önünden geçerken, ooo yemeklere bak muhteşem gözüküyor derken; standta bulunanlarla konuşmam ile birlikte, yemeklerin gerçek olmadığını anladım. Ürünleri birebir şekilde modellemeye odaklanmış firma, yemeklerin; çabuk bozulma, pişmiş olarak sergileyememe, günlük veya haftalık değiştirme, bozulmaması için soğuk ortamlarda bekletme gibi birçok sorununu ortadan kaldırmak amacıyla bu işe soyunmuş.

Yeni İş Fikirleri Arayanlar İçin- '' Bayim Olur Musun? '' Fuar Notları 2015.001

Chillbox Frozen Yoğurt

Bildiğimiz doğal yoğurt nasıl bu kadar cicili bicili olupta tatlı yemenin yerini tutar acaba sorusunun cevabını bulduğum yer Chillbox oldu. Doğal, az yağlı, sağlıklı ve en önemlisi lezzetliyiz ve size bu ürünü öyle bir ambalajla sunarız ki yemeye kıyamazsınız  dedirten bir marka. Standları da olabildiğince renkliydi ki, en çok dikkatimi çeken stand herhalde Chillbox’tı.

Chillbox Frozen Yoğurt

Choco Kebab

Çikolatası bize hiçte yabancı olmayan şekilde, döner gibi kesilen Choca Kebab; aslında İtalyan krebi ve ben bunu daha önce düşünmüştüm dediğim konseptlerden biri. Aslında Waffle’ın ülkemizde tuttuğu ve pazarda var olan bir ürün olduğu düşünülürse, Choco Kebab neden tutmasın diye içimden geçirmeden edemedim.

Choco Kebab.001

Beboto

Bir alışveriş merkezine gittiğimde, ilk yaptığım işlerden biri, Bebeto gibi çeşit çeşit jelibon ve çikolata olan standlara koşmak oluyor. Resmen gözüm dönüyor o renk hengamesi içinde. Fuarda da gözüm döndü. Bu yüzden bu işe yatırım yapacak varsa, lütfen hiç çekinmesin. Çünkü en iyi müşteriniz ben olabilirim.

bebeto.001

Meal Box

Günlük hayatımda sipariş verdiğim ve yemeklerinden oldukça memnun olduğum Meal Box’ı nedense fuarda görmeyi hiç beklemiyordum. Aslında neden beklemediğimi bilmiyorum, ama görünce sevindim sanırım. Bence Türkiye’nin 4 bir yanında olması gereken ve gerçekten gurme ev yemekleri yapılan bir yer. Fast food yemekten bıkan binlerce insan olduğu düşünülürse, Meal Box bu açığı kapamak açısından iyi bir fikir olabilir.

meal box.001

Bi Krep

Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi şirin mi şirin bir araçla krep, pancake ve kahve satışı yapan Bi Krep, lezzetinden önce görüntüsü ile kendisine hayran bırakıyor. Web sitesini incelerseniz, oranın da ne kadar güzel tasarlanmış olduğunu görebilirsiniz. Orijinal bir fikir arıyorsanız ve krep kesinlikle iş yapar derseniz, deneyebileceğiniz bir fikir. Franchising koşulları da şirket web sitesinde mevcut.

bi krep.001

Hamsi Finger

Hamsi Finger, benim halihazırda bildiğim, yatırımcısını ve fikir sahibini tanıdığım bir girişim. Kısa sürede çok fazla francising veren şirket, hamsinin müşteriler için özenle seçilmiş, besin değerlerini kaybetmeden ve tazeliğini koruyarak temizlenip fileto şekline getirilerek özel soslar eşliğinde soslanıp kızartılması sonucu 100 gr’lık paketler halinde tüketime sunulan bir ürün. Kolay hazırlanışı, balığın değişik bir şekilde insanlara sunulması açısından, kendi işini yapmak isteyenlerin değerlendirebileceği bir alternatif.

hamsi finger.001

Fuarda o kadar çok stand vardı ki, gerçekten gez gez bitmek bilmedi. Sadece bir kısmını paylaşabildiğim fuardaki, diğer katılımcılar hakkında bilgi almak için, bayim olur musun’un  web sitesine  göz atabilirsiniz.

3 yorum “Yeni İş Fikirleri Arayanlar İçin: ” Bayim Olur Musun? ” Fuar Notları 2015

  1. Sayin Sibel Hanim,

    Bayim Olur musun Fuar degerlendirme lerinizden faydalandim.

    Emeginiz icin Tesekkurler

    Saygilarimla

    Ali Bilge OKAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir