Web’in En Popüler Sitelerinin % 42’si Tehlike Altında [Araştırma]

Web’in En Popüler Sitelerinin % 42’si Tehlike Altında [Araştırma]

En popüler siteleri web’de en güvenli alanlar olarak görüyorsanız, yanılıyorsunuz. Web’in sözde en güvenli sitelerinin birçoğu aslında ziyaret etmek için riskli alanlar.

Menlo Security’nin  State of the Web raporuna göre, Alexa sıralaması en iyi 100.000 web sitenin % 42’si kendilerini saldırıya karşı savunmasız bırakan bir yazılım kullanıyor.

İşletme ve ekonomi kategorisi siteleri % 39’u riskli bulunurken, benzer şekilde, haber sitelerinin % 49’u ve alışveriş sitelerinin % 38’i, Menlo’nun kriterlerine göre “riskli” bulundu.

Menlo Security CEO’su Amir Ben-Efraim: “Bu rapor, CISO’nun söylediklerini teyit ediyor. Web sitesilerinin çabalarına rağmen, siber suçlular artık web üzerindeki en güvenilir markalardaki yaygın güvenlik açıklarından da yararlanabiliyor.”

2 yorum “Web’in En Popüler Sitelerinin % 42’si Tehlike Altında [Araştırma]

  1. İnternet üzerinde hiçbir yazılım sizi tam seviyede koruyamaz. bunu site üzerinden değilde normal hayattan anlatayım. tam güvenlikli bir sitede oturduğunuzu düşünün. fakat oturduğunuz site füze ile vurulabilir veya içeride site içerisinde oturan biri dehşet yaratabilir, ailenizden biri paranızı satabilir.
    İnternet siteleri yapılan saldırılara göre yeni bir yapılanma oluşturulur. yine bir örnek vermem gerekirse Redhack grubu tam güvenlikli devlet internet sitesini hackleyip emekli maaşlarını attırmışlardı ve içişleri bakanlığını hacklemişlerdi

    1. Bana sorarsanız, hiçbir site güvenilir değil. Güvenilirlikten kastım hacker’lar tarafından hedef alınırlarsa, hiç kaçarları yok. İlla hack’leyecek bir grup çıkar. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir