Ücretsiz Stok Görüntüler İndirebileceğiniz 11 Web Sitesi

Ücretsiz Stok Görüntüler İndirebileceğiniz 11 Web Sitesi

Shutterstock, istockphoto gibi 60 milyondan fazla görsel içeren, her aradığınızı bulabileceğiniz görsel sitelerin olması özellikle içerik pazarlama ile ilgili olanlar için bulunmaz bir nimet. Fakat bu siteler 5 görseli ortalama 50 dolar karşılığında ya da aylık veya yıllık planlarla bize sunduğu için pek çok kişinin kullanmak isteyipte kullanamadığı platformlar. Tabi katkı sağlayan herkesin telifini aldığı siteler olduğu için saygımız sonsuz…

Saygımız sonsuz olmakla birlikte pahalı olduğu için bu sitelerden faydalanamayan insanlar için ücretsiz görsel indirilebilecek 11 sitenin ismini şimdi, şu an da sizlerle paylaşmak istiyorum. Tek tek incelerseniz, gerçekten işinize yarayacak inanılmaz görseller bulabilirsiniz.

İlgili İçerik: Video Animasyon/Tanıtımlarınızda Kullanabileceğiniz Ücretsiz Video İndirme Siteleri

1- Unsplash

CC0 lisansı altında yüksek kaliteli fotoğraflar sunan Unsplash, her 10 günde bir 10 yeni fotoğrafı bünyesine ekliyor. Ayrıca ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu fotoğraflar için kaynak gösterme zorunluluğunuz da yok.

Unsplash.com.001

2- Gratisography

Gratisography haftalık olarak güncellenen ve çok fantastik görüntüleri bünyesinde bulunduran bir site. CC0 lisanslı sitede sadece indirme butonuna tıklayarak dilediğiniz fotoğrafı ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

Gratisography.001

3- Little Visuals

Little Visuals her domain için yedi günde bir 7 tane görseli indirmenize izin veriyor. Eğer e-posta listesine abone olursanız, görseller her hafta e-posta’nıza otomatik olarak geliyor.

Little Visuals.001

4- Picjumbo

Picjumbo ücretsiz olarak stok fotoğraflar indirmenize olanak sağlayan en güzel fotoğraf indirme hizmetlerinden biri. Tüm projelerinizde kullanabileceğiniz birbirinden farklı ve kaliteli görüntülerin bulunduğu site, 2013 yılından beri hızla büyümeye devam ediyor. Bu yüzden sitede aradığınız her şeyi bulabilmeniz mümkün.

Picjumbo.001

5- Hubspot Library

Hubspot’un oluşturduğu kütüphanede şablonlardan tutun pazarlama kılavuzlarına kadar birbirinden farklı binlerce ürün yelpazesiyle karşılaşabilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu kütüphaneyi incelerseniz, ne demek istediğimi anlayacaksınız.


Hubspot Library.001

 

6- Death to the Stock Photo

Death to the Stock Photo üye olduğunuzda, her ay gelen kutunuza ücretsiz ve yüksek çözünürlüklü life style fotoğrafları otomatik olarak gönderir ve bu fotoğraflarla ilgili  istediğiniz her şeyi yapmanıza izin verir.

Death to the Stock Photo.001

7- Pixabay

CC0 lisansı altında ücretsiz fotoğraf sunan bir diğer site ise Pixabay. Bu sitede de diğerlerinde olduğu gibi telif hakları ile korunmayan fotoğraflar bulabilir ve ticari kullanımlar da dahil olmak üzere izin istemeden veya resim sahibine atıfta bulunmadan fotoğrafları dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Pixabay.001

8-Nos.twnsnd.co

Bu ilginç  web sitesi kamu arşivlerindeki vintage (eski) fotoğrafları hiçbir telif hakkı olmadan, ücretsiz şekilde ziyaretçilerine sunuyor.

Nos.twnsnd.co.001

9- Refe

Refe kişisel ve ticari projeleriniz için ücretsiz stok fotoğraflar sunan en iyi mobil fotoğraf pazarlarından biri.

Refe.001

10-Sumall

Sumall vaad ettiği gibi birbirinden farklı illustrasyon ve fotoğrafları; blogta, web’te, e-postalarda ve tüm pazarlama aktivitelerinde kullanmaları için ücretsiz olarak kullanıcılarına sunan bir site.

Sumall.001

11- Function

Bu web sitesindeki fotoğrafların boyutları küçük fakat kesinlikle içlerinde işinize yarayacak görseller mevcut.

Function

 

9 yorum “Ücretsiz Stok Görüntüler İndirebileceğiniz 11 Web Sitesi

  1. Paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Peki buradan indirdiğimiz resimleri web sitesinde kullanmamız durumunda google kopya resim olarak algılar mı ? yoksa üzerinde ufak tefek değişimler yaparak kullanmalı mıyım ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir