Twitter’da Takipçi Sayınızı Artırmanın En Etkili 5 Yolu

Twitter’da Takipçi Sayınızı Artırmanın En Etkili 5 Yolu

Sosyal medyanın durdurulamaz bir güç olduğu artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. Özellikle Twitter, insanlarla etkileşime geçmek ve bir konuyu ışık hızıyla kitlelere yaymak için vazgeçilmesi mümkün olmayan sosyal bir platform. Peki insanlar üzerinde bu kadar etkili olan bu sosyal ağda, takipçi sayınızı arttırmanın sırrı ne hiç düşündünüz mü? Aslında bu bir sır değil,yapılması gereken her şey ortada.

İşte Twitter’da takipçi sayınızı arttırmanın en önemli 5 yolu:

1- Sık Sık Tweet Atın

Sadık takipçiler kazanmanın ilk adımı sık sık tweet atmaktan geçer. Tabi bu günde 100 tweet atacağınız anlamına gelmiyor. Yapılan araştırmaların çoğu, maksimum bir saatte bir tweet atmanızı öneriyor. Ortalama olarak atılması gereken tweet miktarının ise, 4 olduğunu söylüyorlar. Bu yüzden daha çok retweet, yorum ve takipçi istiyorsanız, sık sık paylaşımda bulunmanız şart, tabi ki abartmadan.

2- İnsanlarla Etkileşime Geçin

Etkileşim sosyal medya kanallarının temelidir. Sosyal olmanın ilk kuralı ise, insanlarla etkileşim kurmaktan geçer. Twitter’da bu etkileşimin en hızlı ve etkin kullanıldığı platformdur. Burada popüler olan insanları ve markaları incelerseniz, onların diğer insanlarla veya markalarla etkileşim içinde olduklarını görebilirsiniz.

İnsanların tweet’lerine yorum yaparak veya onların tweet’lerini retweet ederek etkileşim sağlayabilirsiniz. İnsanlarla etkileşim halindeyken dikkat çekmeyi başardığınızda ise, takipçilerinizde gözle görülür bir artışın olması kaçınılmazdır. 

3- Özel Bir İçeriğe Sahip Olun

İçeriğiniz tamamen özgün olmak zorunda değildir; fakat takipçilerinize hitap edeceği için onlara özel olmalıdır. Popüler videoları, blog yazılarını, son dakika haberleri, şahsi düşüncelerinizi hiç çekinmeden paylaşabileceğiniz bir Twitter hesabı, insanlara daha sıcak gelir. Örneğin; sitenize trafik çekmek için sürekli kendi blog yazılarınızı, ürün ve hizmetlerinizi överseniz; takipçi kazanmak yerine yavaş yavaş takipçilerinizi kaybettiğinizi göreceksiniz. Bu aynı şekilde bireysel hesaplar içinde geçerlidir. Retweet yapmaktan başka hiçbir işe yaramayan, takip edeni ederim mantığıyla hiçbir içerik paylaşmayan ve takipçilerini önemsemeyen Twitter kullanıcıları, yerinde saymaya mahkumdur.

4- Hashtags (Etiketler) Kullanın

Yazdığınız yazıyla ilgili hashtag kullanarak, arama sonuçlarında insanların size daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Hashtag’ler görünürlüğünüzün artmasına oldukça fazla katkı sağlar.Tabi, bu olayı da abartmamak lazım. Bu yüzden her yazıya ortalama 1-2 (en fazla 3) hashtag konulması yeterlidir.

Sadece görünürlüğü arttırmak adına yazıyla alakasız, popüler hashtag’ler kullanmak insanların size olan güvenini sarsar. Bu da attığınız tweet’lerin önemini yitirmesine zemin hazırlar ve insanlar üzerindeki etkinizi azaltır.

5- Hassas Konulara Duyarlı Olun

Hiç kimse sizinle aynı düşünmek zorunda değil. Bu yüzden takipçilerinizi arttırmaya çalışırken, paylaşacağınız içeriği hassas konulardan uzak tutmaya çalışın. Kimsenin siyasi görüşüne, tuttuğu takıma, dinine vb.. hakaret eden, iğneleyici, ötekileştirici kelimeler kullanmayın. Görüşlerinizi saygı çerçevesi içinde bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir