Tasarım Çalışmalarınızı Paylaşmanız İçin Ücretsiz 4 Harika Portföy Sitesi

Tasarım Çalışmalarınızı Paylaşmanız İçin Ücretsiz 4 Harika Portföy Sitesi

Dijital bir tasarımcıysanız, tasarım becerilerinizi ve ilgi alanlarınızı gösteren iyi organize edilmiş bir portföy, müşterilerilerinizin sizi bulması için en önemli materyaliniz.

Peki, harika tasarımlarınızı göstermek için en iyi platform neresidir, diye sorarsanız…

Kendi portföy sitenizi oluşturabilirsiniz, bu bir alternatif. Ya da çalışmalarınızı online bir ortamda yayınlayabileceğiniz platformlara üye olabilirsiniz.

Portföyünüzü online olarak yayınlamak isterseniz, aşağıda listelediğim seçenekleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

1. Behance

Behance tasarım portföyünüzü online olarak sergilemek için en iyi yerlerden biri. Bir Behance profili oluşturduğunuzda, belirli bir temayı veya süreci (web tasarım, marka, UX prototipleri vb.) oluşturan projeleri (resim, video ve diğer dijital içerik gruplarını) yüklemeye başlayabilirsiniz.

Projelerinizin her biri internet üzerinde herhangi bir yere bağlanabilen ve kullanıcıları Behance profilinize geri yönlendiren benzersiz bir URL’ye sahip olur.

Behance, kullanıcılarının içeriğini illüstrasyon, UI/UX, fotoğraf, motion gibi online galerilere dağıtır ve göze çarpan çalışmaların Behance’in ana sayfasında görüntülenmesine izin verir.

İlgili İçerik: Behance Nedir? Behance İstatistikleri

2. Dribbble

2009 yılında kurucuları tarafından bir yan proje olarak başlatılan Dribbble, şu an dünya çapında tasarımcıları keşfetmek ve onlarla bağlantı kurmak için bir platform haline gelmiş durumda. Web sitesi herkese açık olan Dribbble, ana sayfasında yüksek görüntüleme alan projeleri sergiler.

Dribbble’ın benzersiz özelliklerinden biri de, tüm üyelerin bu platforma bir şeyler yükleyememesi. Dribbble’a yeni başlayanların, tasarımlarını yayımlamak için kıdemli kullanıcılardan bir davet alması gerekiyor.

Bu, siteye girişin önünü kesen bir engel gibi görünse de, Dribbble topluluğunun kendi kendini yönetmesine yardımcı oluyor ve yalnızca en iyi çalışmalarını sunan tasarımcıların siteye girmesini sağlıyor.

Projelerinizi paylaşabilir durumuna geçtikten sonra, çalışmalarınızı bu büyük tasarım platformunda paylaşma şansına sahip oluyorsunuz.

3. Coroflot

Coroflot topluluğuna katılmak için bir başvuru yapmanız ve birkaç proje örneği sunmanız gerekiyor. Bu incelemeden geçebilirseniz, bir profil oluşturabiliyor ve portföyünüzü Coroflot sitesine gönderebiliyorsunuz. Başvurunuz kabul edildikten sonra, Coroflot’a katılmak ve kullanmak ücretsiz.

4. Crevado

Çalışmalarınızı online bir platforma sokmak için basit ve sade bir seçenek arıyorsanız, Crevado‘dan başka bir yere bakmayın.

Crevado’nun kurulumu hızlı ve kullanımı ücretsiz.

Crevado’yu kullanmak için gereken tek şey modern bir web tarayıcısı (Chrome, Firefox veya Safari) ve standart .jpg, .tif ve .png formatlarında yükleyeceğiniz çalışmaların fotoğrafları.

Crevado kullanıcılarına, Google Analytics aracılığıyla ayrıntılı ziyaretçi raporlama ve istatistikler de sunuyor ve mobil cihazlara portföyünüzün optimize edilmiş bir sürümünü gösteriyor. Crevado ayrıca, bir PayPal hesabı ile ziyaretçilerin işinizin fotoğraf baskısını satın almasına da izin veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir