Sosyal Medyada Negatif Yorumlar Nasıl Yönetilir? [İnfografik]

Sosyal Medyada Negatif Yorumlar Nasıl Yönetilir? [İnfografik]

Sosyal medya yönetiminde karşılaşılan en büyük sorunlardan biri de kötü yorumları yönetmek. Umarım bundan kolay ne var, siliyoruz kolayca kurtuluyoruz bu problemden demiyorsunuzdur. Unutmayın şu an sosyal medya, ağızdan ağıza pazarlamanın en iyi yapıldığı yer ve müşteriler sosyal medyayı artık müşteri hizmetlerinin bir parçası olarak görüyor.

Neredeyse bütün işletmeler sosyal medya ile iç içe ve bu platformların markaları için ne kadar etkili olduğunun hepsi farkında. Bu nedenle eğer bir işletme sahibiyseniz,  sosyal medyayı bir bütün olarak algılamalı ve negatif yorum ve eleştirileri de en iyi şekilde yönetmelisiniz.

Üzerinde çalışma yapılsın ya da yapılmasın, negatif yorumların marka üzerinde çok fazla olumsuz etkisi olduğu biliniyor.  Negatif yorumlara cevap vermemek, silmek, ters cevaplar vermek vb… davranışlar, sizin için bir çözüm olamaz. Çünkü sosyal medyada bir kişinin yaptığı negatif bir yorum, küçük bir kıvılcımla başlayarak; bir orman yangınına dönüşebilir.

Daha iki gün önce KFC’nin Sevgililer Günü için hazırladığı ve #ençokneremiseviyorsun hashtag’i ile açılan reklam, sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Cinsellikle birleştirilen ve kadın bedenini değersizleştiren bu reklam kampanyası, sosyal medyada linç edildi. Bu yüzden bir kampanya yapmadan önce defalarca düşünmenizi ve aşağıda sizin için hazırladığım infografikteki haritayı temel almanızı öneriyorum.

* Yukarıdaki örnekte verdiğim KFC’nin, böyle bir durumda kendini kurtaracak bir yanı yok; fakat negatif durumlar yönetilebilir!

İşte sosyal medyada negatif yorumların nasıl yönetileceğine dair hazırladığım infografik:

Sosyal Medyada Negatif Yorumlar Nasıl Yönetilir? [İnfografik]

Bizimle infografik deneyimi yaşamaya hazır mısınız?

Markanıza ait verilerin, hedef kitlenize etkin biçimde ulaşmasını sağlayacak infografiklerin hazırlanması için Mıknatıs Content Agency olarak her zaman yanınızdayız.

Popülaritesi giderek artan bu görsel çözümden siz de yararlanmak istiyorsanız, iletişim için bana: sibel@miknatisdijital.com ya da sibelhos@gmail.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir