Sosyal Medyada Kişisel Blog Yazılarını Desteklemenin 4 Kolay Yolu

Sosyal Medyada Kişisel Blog Yazılarını Desteklemenin 4 Kolay Yolu

1- Daha Az Popüler Olan Sosyal Ağları Unutmayın

Sosyal medyanın kapsamı Facebook, Google+, Twitter ve LinkedIn’in çok ötesine uzanır. Bu yüzden blog’unuzun tanıtım için yeni siteleri keşfetmelisiniz. Ufak da olsa buradan gelecek takipçiler popüleritenizin artmasına olanak sağlayacaktır.

2- Yaratıcılığınızı ortaya çıkarın

İnternet ortamında aynı konu hakkında yazılmış binlerce yazı olduğu için, blog yazarken dikkat çekmenin ilk basamağı etkileyici bir başlıktan geçer. Mesajınızı vereceğiniz dikkat çekici bu başlık sayesinde blog yazılarınız eAAİ (elektronik ağızdan ağıza iletişim) ile yayılacak ve ilgi odağı olacak.

eAAİ nasıl sağlanır?

1- Yazınızı için mikro videolar oluşturmak için Vine kullanın. Daha sonra, yazınızın backlink’i ile videoyu tweet, Facebook, Google+ ve diğer sitelerde paylaşın.

2- Blogunuza genel bir bakış oluşturmak SlideShare kullanın ve diğer sosyal medya sitelerinde bu slaytları paylaşın.

3- Sosyal Ağlarda Yazınızın Tamamını Paylaşmayın

Blog’unuzda ki yazıların tamamını sosyal medyada paylaşmayın, bunun yerine ilgi çekecek daha küçük parçaları kullanın. Çünkü kısa ve dikkat çekici mesajlar, insanların dikkatini çeker ve onları blog sayfanıza gitmeye ikna eder. Herhangi başarılı bir SEO stratejisinde olduğu gibi, blog yazınızdan ilgi çekici bir bölümü sosyal medya platformlarında paylaştıktan sonra, blog yazınızın tamamının backlink’ini de koymayı unutmayın.

4- Pinterest’i ve Instagram’ı Es Geçmeyin 

Tüm blog yazılarında en az bir resim bulunması blogger’lar için altın kuraldır. Çünkü bir resim bin kelimeye bedeldir. Bu açıdan düşündüğünüzde sosyal medyada daha fazla takipçi kazanmanın en kolay yolu Pinterest ve Instagram’dan geçer. İçeriğinizle ilgili paylaştığınız fotoğraf yaratıcı ve dikkat çekici olduğu takdirde, bu 2 sosyal ağdan  fazlasıyla takipçi kazanırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir