Sosyal Medya Pazarlama İstatistikleri [İnfografik]

Sosyal Medya Pazarlama İstatistikleri [İnfografik]

Yapılan çalışamalara göre, sosyal medya kullanıcı sayısının 2018 yılına kadar dünya çapında 2.1 milyardan 2.5 milyara yükseleceği tahmin ediliyor. Tabi bu kullanıcıların hepsi selfie ve kedi videoları sayesinde sosyal medya kullanmıyor. B2B’ler de hedef kitlelerindeki müşterileri çekmek için sosyal içerikten yararlanıyor.

Sosyal medya şu anda satın alma kararlarında tüketiciye en çok yardımcı olan kanallardan biri. Tüketicilerin %57’si online’da yapılan pozitif yorumlardan etkilendiklerini dile getiriyor.

Evet, her seferinde sosyal medya önemli diyoruz. Fakat asıl konu üzerinde pek fazla durmuyoruz. Sosyal medya, pazarlama çabalarını yansıtmak için bugün çok değerli, ama yarın daha değerli olacak. Çünkü 18-29 yaş arasındaki insanların %90’ı sosyal medya kullanıyor.

Eee o zaman sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunu anlamak ve diğer istatistiklere göz atmak için aşağıdaki infografiği incelemenizi öneriyorum.

sosyal medya pazarlama istatistikleri infografik.001

Bizimle infografik deneyimi yaşamaya hazır mısınız?

Markanıza ait verilerin, hedef kitlenize etkin biçimde ulaşmasını sağlayacak infografiklerin hazırlanması için Mıknatıs Content Agency olarak her zaman yanınızdayız.

Popülaritesi giderek artan bu görsel çözümden siz de yararlanmak istiyorsanız, iletişim için bana: sibel@miknatisdijital.com ya da sibelhos@gmail.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir