Sosyal Medya Hesabını Kendi Yönetmek İsteyenlere Özel Hazır Şablon Örnekleri

Sosyal Medya Hesabını Kendi Yönetmek İsteyenlere Özel Hazır Şablon Örnekleri

Markalar sosyal medya planı  hazırlarken neye odaklanmaları gerektiğini şaşırıyor. Hem kurumsal olmalıyım hem eğlenceli, hem yaratıcı olmalıyım hem de kendimi tekrar etmemeliyim derken, bu süreç hiç başlamıyor ya da sürekli revizelerle geçiyor. Ajansların gece mesailerinin sebeplerinin başında gelen sorunda bu aslında. Logoyu bir tık sağa kaydıralım diye diye zaten çok düşük ücretlere çalıştırdıkları üniversite mezunu, yabancı dil bilen, onu bilen bunu bilen çocukları canlarından bezdirmeyi başarıyorlar.

Öncelikle bu vesile ile birçok ajans sahibini tebrik etmek isterim! Sonrasında ise Durex TR’nin Facebook sayfasına bir göz atmanızı öneriyorum. Evet sosyal medya görsellerine ilk baktığınızda tamamıyla stock fotoğraflardan oluşuyor diyebilirsiniz ama içerik yaklaşımı eğlenceli olduğu için en başarılı yönetilen Facebook sayfalarından biri. (Eskiden daha iyiydi sanki şimdi biraz boşluyorlar gibi geliyor bana.) Yani olay logoyu bir tık sağa kaydırmakla olmuyor. İnsanlarla doğru iletişimi kurduğunuzda her şey çok farklılaşıyor. Sosyal medya görsellerinizden tasarım ödülü almayacağınızı, logonun bir tık küçük olduğunu kimsenin anlamayacağını aşarak farklı yöntemler denemenizde fayda var.  

İkinci bir örnek olarak ise, hem tasarım hem içerik hem de real time marketing dediğimiz gerçek zamanlı pazarlamada en iyi örneklerden biri olan Oreo‘yu vermek istiyorum. Bugüne kadar hiç incelemediyseniz, detaylıca incelemenizi öneririm. Saatlerce takılı kalabilirsiniz.

Bu markalar tabi ki profesyonel ajanslarla çalışan isimler. Aslında burada ajansın başarısından önce markanın ne kadar esnek olduğu önemli. Siz istediğiniz kadar yaratıcı olun, marka tarafından onay alamadığınız sürece saatlerce yapılan çalışmaların ve  yaratıcılığın hiçbir önemi kalmıyor. Ama ben küçük bir işletmeyim ya da bireysel olarak sosyal medyayı kullanmak istiyorum diyorsanız, size Hubspot tarafından hazırlanmış, üzerinde oynama yapabileceğiniz ücretsiz şablonlardan bahsedeyim.

İndirmeden önce içeriğinin nasıl olduğunu merak edebilirsiniz diye, bir iki örnek göstermek istiyorum.

Sosyal Medya Hesabını Kendi Yönetmek İsteyenlere Özel Hazır Şablon Örnekleri.001

Sosyal medyada özlü söz paylaşmanın modası geçti, bunlar sosyal medya ilk çıktığında tutan şeylerdi deseler de, ben aynı görüşte değilim. Çünkü hala en çok etkileşim alan post’lar, kitap alıntılarından veya özlü sözlerden oluşuyor.

Sosyal Medya Hesabını Kendi Yönetmek İsteyenlere Özel Hazır Şablon Örnekleri.001

Yine aynı şekilde üzerinde oynamaya yapabileceğiniz bir tasarım örneği daha.

Sosyal Medya Hesabını Kendi Yönetmek İsteyenlere Özel Hazır Şablon Örnekleri.001

Mutlu mesut şirket fotoğraflarınızı paylaşabileceğinizi de düşünerek buna yönelikte bir şablon hazırlamışlar.

Şablonları sadece görmeniz açısından kestim, yoksa boyutları dikdörtgen ve kare şeklinde özel olarak hazırlanmış. Umarım kendi kendine sosyal medya hesabını yönetmeye çalışanların işine bir nebze de olsun yarar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir