Sosyal Medya Etkileşiminizi Artırmanızı Sağlayacak Görsel İçerik Araçları

Sosyal Medya Etkileşiminizi Artırmanızı Sağlayacak Görsel İçerik Araçları

Sosyal medya etkileşimlerini artırmak için birbirinden farklı birçok yöntem deniyoruz. Eminin etkileşiminizi artırmak için markanız veya kişisel hesabınız için siz de birçok yola başvurmuşsunuzdur.

Markaların içerik analizlerine baktığımda hala en çok etkileşim alan gönderilerin motivasyon postları olduğunu ve defalarca benzer gönderiler yapılmasına rağmen etkileşimde herhangi bir değişme olmadığını görmek, gerçekten inanılmaz. Bunun yanında kişiliğimizle ilgili testleri de çok seviyoruz. Özellikle de sonuçlar istediğimiz gibi çıktığında…

Yukarıdaki nedenlerden dolayı bugün sizlerle sosyal medyada en çok etkileşim alan bu alanlarda kullanabileceğiniz 2 araçtan bahsetmek istiyorum.

1- Sosyal Medya Testleri

Apester sosyal medya için anketler, kişilik ve video testler yaratmanıza olanak sağlayan, hikayelerinizi dijitalleştirmenizi olanak veren bir platform. Kullanıcı ara yüzü de oldukça kullanışlı. Birçok görsel ve renk seçeneği ile testlerinize renk katmanızı sağlıyor. Ayrıca dil tercihlerine Türkçe’yi de koyarak, herkes için kullanılabilir bir hale getirilmiş.

sosyal medya için anket oluşturmak.0012- Çekici Görüntüler

Görsel içerik metinden %94 daha çok görüntüleniyor, bu nedenle sosyal medyada paylaşılma ihtimali metne göre çok daha fazla. Facebook ve diğer sosyal ağlarda da gördüğünüz üzere fazlasıyla görsel içerikten yararlanılıyor.

Buffer’da sosyal medya görsellerini daha çekici hale getirmeniz için Pablo isminde bir sosyal medya görsel aracını kullanıcıların hizmetine sunmuş. Hazır görüntülerin olduğu (ya da kendi görüntülerinizi yükleyebildiğiniz) araç sayesinde çok kısa sürede istediğiniz sosyal medya görsellerine kavuşabiliyorsunuz. Pablo’da Türkçe dil seçeneği mevcut değil fakat kullanımı o kadar basit ki, içeriğinizi hazırladıktan sonra inanın görseli oluşturmanız 3 dakikanızı bile almaz.

pablo buffer.001

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir