Sosyal Medya Ağları Aylık Aktif Kullanıcı Sayılarına Göre Birer Ülke Olsaydı [İnfografik]

Sosyal Medya Ağları Aylık Aktif Kullanıcı Sayılarına Göre Birer Ülke Olsaydı [İnfografik]

Sosyal medya ağlarının çeşitliliği ve aktif kullanıcı sayıları günden güne artıyor. Artıyor derken, öyle 3-5 gibi ufak rakamlardan bahsetmiyorum tabii… Şu an en çok kullanılan 8 sosyal ağın aylık aktif kullanıcı sayısı 4,2 milyar. Evet yanlış duymadınız… Facebook, Twitter, YouTube, Linkedin vb… gibi hepimizin bildiği ve kullandığı sosyal ağların 2016 aylık aktif kullanıcı sayısı 4,2 milyar.

Şaşırdık mı? Ne yalan söyleyeyim ben hiç şaşırmadım.

Tam şu an bu yazıyı okurken, etrafınızda herhangi biri varsa, bakın. Yüksek ihtimalle telefonu elindedir. Ya bir kedi videosu izliyordur ya da Twitter’da birileriyle polemiğe girmiştir.

”Hayır, ben sosyal ağları kesinlikle çok aklı başında kullanıyorum.”  ”Sosyal ağların beni esir almasına izin vermiyorum.” demeyin. Çünkü aktif kullanıcı sayılarını sen, ben, o yani kısaca hepimiz el birliği ile yükseltiyoruz. Hatta öyle ki en çok kullanılan sosyal ağları aktif kullananlar toplayıp, bir kara parçasına yerleştirseniz; dünyanın birçok ülkesinden fazla nüfusa sahip oluyor.

Nasıl mı?

İşte kanıtı…

SOSYAL MEDYA AYLIK AKTİF KULLANICI SAYISI 2016.001

Bizimle infografik deneyimi yaşamaya hazır mısınız?

Markanıza ait verilerin, hedef kitlenize etkin biçimde ulaşmasını sağlayacak infografiklerin hazırlanması için Mıknatıs Content Agency olarak her zaman yanınızdayız.

Popülaritesi giderek artan bu görsel çözümden siz de yararlanmak istiyorsanız, iletişim için bana: sibel@miknatisdijital.com ya da sibelhos@gmail.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

 

3 yorum “Sosyal Medya Ağları Aylık Aktif Kullanıcı Sayılarına Göre Birer Ülke Olsaydı [İnfografik]

  1. Sosyal Medya dünyasındaki gelişmeleri güzel infografikler ile bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir