Sony İstatistikleri

Sony İstatistikleri

sony istatistikleri

Kendi kuşağımı övmek için söylemeyeceğim ama 80 kuşağının insanı bir başkadır. (Tabii herkesin kendi kuşağını övdüğünü ve diğer kuşakları yerin dibine soktuğunu biliyorum, merak etmeyin.) Yine de bana bir başka geliyor 80’ler, 90’lar. Bazı şeylerin değerini çok iyi bildiğimiz ve hızlı tüketemediğimiz zamanlar olduğu içindir belki de…

Şu an o değerini bildiğimiz dediğim şeylerden birine örnek vermek istiyorum. Yukarıdaki gif’ten de anlayacağınız üzere, ”Walkman.” Tabii şimdi olayı walkman diye geçiştirmenin manası yok. Walkman diyince akla direkt Sony geliyor. Çünkü Selpak’ın mendille, Sana’nın margarinle bütünleşmesi gibi benim gözümde walkman’de Sony ile bütünleşmiştir.

Şimdilerde walkman’lerin yerini akıllı telefonlar almış olsa da, bir döneme damgasını vurdu bu cihazlar. Tabii Sony walkman üretimini durdurunca, 80 sonu 90 başı kuşağı da (yani bende) içten içe üzülmedik değil. Neden mi? Çünkü yaşlandığımızın alametleri bunlar.

Şu an teknoloji çok hızlı ilerlediği için böyle şeylere takmıyoruz doğru… Elimizdeki herhangi bir ürünü yarın çöpe atabilme olasılığı üzerine yaşıyoruz. ”Hızlı tüketim toplumu” kavramının tavan yaptığı bir dönemdeyiz. Peki Sony şu an ne durumda? Sony ile ilgili birkaç istatistiğe göz atmaya ne dersiniz?

İşte az ve öz Sony istatistikleri:

  • Sony’nin 2016 1. çeyrek mali tablosuna göre geliri: 15.662 milyar dolar.
  • Sony’nin gelirinin %75’i oyunla ilgili ürünlerden geliyor. (29.07.2016)
  • Dünya çapında 40 milyon PS 4 kullanıcısı bulunuyor. (26.05.2016)
  • Sony 2015 mali yılı geliri: 71.7 milyon dolar.
  • Sony 2014 mali yılı geliri: 75.4 milyon dolar.

Kaynak: Techcrunch, Venturebeat, Theverge, GIF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir