Sağlık Sektörü Neden Dijitale Adapte Olmalı?

Sağlık Sektörü Neden Dijitale Adapte Olmalı?

Sağlık profesyonellerinin eğitici içeriklerle, insanları bilinçlendirmesi artık bir zorunluluk haline geldi. İnsanları yanıltıcı bilgilerden uzaklaştırmak ve sağlık gibi hassas bir konuda yanlış yönlendirmeleri engellemek amacıyla, uzmanların sosyal medyayı etkili şekilde kullanmasında fayda var.

Sadece Google’da yaptığı aramalarla ve sosyal medyada sağlık başlığı adı altında açılmış sayfalarla kendine kanser teşhisi koyan ve tabiri caize abuk subuk yerlerden medikal ürünler satın alan kişileri bilinçlendirmek, bu işi gerçekten yapan profesyonellerin dijitale adapte olması ile engellenebilir.

20 Google aramasından 1’inin, sağlıkla ilgili bir konuda bilgi edinmek amacıyla yapıldığını düşünülünce, diğer istatistikleri de incelemek ister misiniz?

1) Tüketicilerin %40’ından fazlası, sosyal medya vasıtasıyla edinilen bilginin sağlıkları ile ilgili yönelimlerini etkilediğini ifade ediyor.

Sağlık Sektörü İle İlgili Dijital İstatistikler.001

2) Bir araştırmaya katılan 18-24 yaş arası insanların %90’ı sosyal medyada başkaları tarafından paylaşılan tıbbi bilgiye güven duyduğunu söyledi.

Sağlık Sektörü İle İlgili Dijital İstatistikler.002

3) Sağlıkla ilgili tartışmalar için 18 ile 24 yaş arasındaki insanlar, 45 ile 54 yaş arasındaki insanlara göre sosyal medyayı 2 kat daha fazla kullanıyor.

Sağlık Sektörü İle İlgili Dijital İstatistikler.003

4) Sağlık kuruluşlarının % 31’inin yazılı şekilde oluşturulmuş belirli sosyal medya kuralları var.

Sağlık Sektörü İle İlgili Dijital İstatistikler.004

5) Akıllı telefon kullanıcılarının %19’unun telefonunda en az bir sağlık uygulaması var. (Egzersiz, diyet ve kilo uygulamaları en popüler türler)

Sağlık Sektörü İle İlgili Dijital İstatistikler.005

6) Sağlık ile ilgili bir alanda çalışan profesyonellerin % 31’i profesyonel bir ağ kurmak için sosyal medyayı kullanıyor.

Sağlık Sektörü İle İlgili Dijital İstatistikler.006

7) İnsanların % 41’i belirli bir doktor, hastane veya sağlık kurumu seçecekleri zaman, sosyal medyanın kendilerini etkilediğini söylüyor.

Sağlık Sektörü İle İlgili Dijital İstatistikler.007

8) Yetişkinlerin % 30’u sosyal medya sitelerinde kendi sağlık durumları hakkındaki bilgileri (doktor, hastane, sağlık sigorta şirketi…) paylaşıyor.

Sağlık Sektörü İle İlgili Dijital İstatistikler.008

9) Doktorların % 60’ı sosyal medyanın hastalara verilen bakım kalitesini artırdığını söylüyor.

Sağlık Sektörü İle İlgili Dijital İstatistikler.009

10) Bloga sahip olan sağlık kuruluşlarının web site trafiklerinde % 55 oranında bir artış gözleniyor.

Sağlık Sektörü İle İlgili Dijital İstatistikler.010

Mıknatıs Content Agency ile sosyal medya yönetimi, seo uyumlu içerik çalışmaları, kurumsal blog yönetimi, animasyon video, interaktif içerik, infografik, video ve fotoğraf çözümleriyle ilgili bir deneyimi yaşamak ister misiniz?

Popülaritesi giderek artan bu içerik çözümlerinden siz de yararlanmak istiyorsanız, iletişim için bana: sibel@miknatisdijital.com/info@miknatisdijital.com ya da sibelhos@gmail.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir