Profesyonel Hizmetlerinizi ve Ürünleriniz Tanıtmak İçin LinkedIn’i Nasıl Kullanmalısınız?

Profesyonel Hizmetlerinizi ve Ürünleriniz Tanıtmak İçin LinkedIn’i Nasıl Kullanmalısınız?

Linkedin profesyonel ürün ve hizmetlerinizi tanıtmanın en iyi yollarından biri. CEO’lardan tutun beyaz yakalılara, mavi yakılılardan tutun danışmanlara kadar tüm profesyoneller bu sosyal ağın içinde.

Profesyonel bir iş ağı olarak yaratılan LinkedIn, şu an için gerçekten kaliteli ve aktif kullanıcılardan oluşuyor. Bu nedenle de ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını yapmanız için biçilmiş kaftan.

Hangi endüstride olduğunuzu önemsemeden, işletmenizi ve ürünlerinizi tanıtma imkanı sunan LinkedIn, özelleştirilmiş bir stratejisi ve doğru kullanım ile işletmelere oldukça katkı sağlayacak network imkanları sunuyor.

Ben Linkedin’den anlamam varsa yoksa Facebook diyorsanız, aşağıdaki istatistikleri görünce fikriniz değişebilir.

B2B Şirketler İçin LinkedIn İstatistikleri 

  • Linkedin’de 200 milyon kullanıcı var. (visual.ly araclığıyla)
  • Linkedin satışlarınızı artırarak size yardımcı olur. (UnderCoverRecruiter aracılığıyla)
  • İnsanlar Linkedin ve Linkedin marka deneyimlerine güveniyor. (Slideshare aracılığıyla)
  • LinkedIn kullanıcılarının her biri sitede ayda 17 dakika harcıyor. (ExapndedRamblings.com aracılığıyla)
  • Linkedin’de 1,5 milyon grup var. (visual.ly aracılığıyla)
  • Linkedin kullanıcılarının %81’i en az 1 gruba dahil. (visual.ly aracılığıyla)

Profesyonel Hizmetlerinizi ve Ürünlerinizi Tanıtmak İçin LinkedIn’i Nasıl Kullanmalısınız

1- Profilinizi  En İyi Duruma Getirin: İnsanlar size rastladığı zaman ilk değerlendirecekleri şey profilinizin içeriği olacaktır. Bu yüzden profilinizi insanların ilgisini çekecek şekilde en iyi duruma getirmelisiniz.

2- Profilinizi Görselleştirin: Linkedin’de diğer 200 milyon kullanıcı arasından sıyrılmanın yolu, görsel içeriğin kullanmaktan geçiyor. Sadece metinde oluşan bir profildense, görsellerle zenginleştirilmiş bir profil daha cazip.

3- Paylaşım Yapın: Sosyal olmak için bir numaralı yol paylaşmak. Kendi içeriğinize uygun paylaşım yapmak ise size uzmanlık kazandırmanın en kolay yolu.

4- Bağlantı Kurun ve Bağlantılarınızı Genişletin: Linkedin sosyal bir ağ, yani amaç sosyal olmak. Sosyal olmanın anahtarı ise insanlarla bağlantı kurmak.

5- Tutarlı Olun: Linkedin sayesinde topladığınız ilginin kısa zamanda yok olmaması için kendinizi tanıttıktan sonra, bir hayalet gibi ortadan kaybolmayın. 

6-  Düşünceli Olun: Kimlerle iletişime geçmek istediğiniz konusunda çok iyi bir strateji belirleyin. Bu kişilerin hedef kitleniz olacağını unutmayın.

7-  Reklam Yapın: Linkedin reklamları  oldukça etkili. Fake profiller çok yoğunlukta olmadığı için hedeflenen kitleye ulaşma oranınız çok yüksek.

8- Firmanızın Sayfasını Güncelleyin: Linkedin şirket sayfası ürün ve hizmetlerinizi tanıtmanız için size imkan sağlıyor. Bu nedenle tanıtımınızın daha etkili olması için sayfanızı sürekli güncelleyin.

9- Çapraz Tanıtım: Diğer sosyal ağlar üzerinden Linkedin sayfanıza çapraz tanıtım yaparak, o sosyal ağları kullanan potansiyel kullanıcılara da ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir