Profesyonel CV Hazırlamak İçin Kullanabileceğiniz Ücretsiz Araçlar

Profesyonel CV Hazırlamak İçin Kullanabileceğiniz Ücretsiz Araçlar

Son Güncelleme: 28/11/2019

Word’de CV hazırlama devri artık kapandı! Sanırım. Kesin öyledir!

Rekabetin bu kadar çok, pozisyonun bu kadar az olduğu bir dönemde, CV hazırlama ilk intibaa için eskisinden daha önemli bir hal almıştır diye düşünüyorum. Tabii İK’cılar daha iyi bilir ama dümdüz bir CV yerine güzel tasarlanmış bir CV daha olumlu bir sonuç doğurabilir.

”Tamam çok güzel dedin de biz tasarımcı mıyız?” demeyin. Teknolojide çareler tükenmez. Adamlar oturmuş, CV hazırlama formu siteleri tasarlamış sizin için.

Yazıyorsun özgeçmişini, kendine uygun şablonu seçiyorsun, sonra da alıyorsun çıktısını PDF, HTML her neyse…

Cv hazırlama sitelerinin en kullanışlılarını aşağıdaki listeden bulabilirsiniz.

CVMaker

”Harika, profesyonel özgeçmişinizi birkaç dakika içinde ücretsiz oluşturun.” diye bir mesajla açılıyor CvMaker. Seçebileceğiniz geniş bir şablon yelpazesine sahip ve dil seçeneklerinde ”Türkçe” de var. Arayüzü ise çok kolay. Tam kullanıcı dostu diyebileceğimiz cinsten.

CVMaker, sitede hazırladığınız özgeçmişi barındırmanıza izin veriyor. Ayrıca PDF, HTML veya TXT formatıyla da CV’nizi bu araçtan ücretsiz şekilde alabiliyorsunuz.

VisualCV

”Dakikalar içinde çarpıcı bir özgeçmiş oluşturun.” diye bir mesajla açılıyor VisualCV ve ekliyor ”Kolayca profesyonel özgeçmişler, çevrimiçi portföyler ve kişisel açılış sayfaları oluşturun.” Neyse, bizim konumuz cv hazırlama.

VisualCV’de öncelikle tasarımınızı seçiyorsunuz, sonra kişiselleştiriyorsunuz ve en son adım olarak da işiniz bittiğinde PDF olarak dışa aktarıyorsunuz.

Resume.com

”Ücretsiz özgeçmiş oluşturucumuzu kullanarak birkaç dakika içinde özgeçmişinizi oluşturun, düzenleyin ve paylaşın. Mükemmel bir özgeçmiş oluşturun ve hak ettiğiniz işi yapın!” diye bir mesajla açılıyor Resume.com.

Bu araç Facebook ve Linkedin’den ayrıntılarınızı almanızı sağlar, böylece özgeçmişinizi hızlı ve kolay bir şekilde doldurabilirsiniz.

Çeşitli şablonlarıyla işinize özgü bir özgeçmiş hazırlayabilir, özgeçmişinizin birden fazla sürümünü oluşturabilirsiniz.

Resume Builder

Resume Buider, ücretsiz şekilde güçlü özgeçmişler oluşturmanızı sağlıyor. Cv hazırlayanlara yardımcı olmak için, uzmanlar tarafından önceden hazırlanmış mesleğe özel örnek ve can alıcı cümleleri de içinde barındırıyor. Ayrıca çok çeşitli şablon tasarımlarını da kendi özgeçmişinizi özelleştirmek için kullanabiliyorsunuz.

DoYouBuzz

DoYouBuzz, web ve mobil biçimde özgeçmiş oluşturmayı sağlıyor. Form alanlarına eklemek istediğiniz içeriği seçebilir ve özgeçmişinizi oluşturabilirsiniz.

Özgeçmişi sonlandırmadan önce diğerlerinden geri bildirim alabilir, özgeçmişinizi paylaşılabilir ve CV’nizi sosyal ağlarda da paylaşabilirsiniz.

Resumonk

Resumonk, PDF ve DOCX formatlarında özgeçmiş hazırlamanıza izin verir. Bu araç ile geniş özgeçmiş şablon yelpazesinden birini seçebilir, bilgilerinizi doldurabilir ve özgeçmişinizi kolay ve hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Araç sınırsız özgeçmiş oluşturmanıza izin veriyor, ancak ücretsiz sürümü ile sınırlı sayıda şablon kullanabiliyorsunuz.

Bu aracı diğerlerinden ayıran şey ise, profesyonel resminizi özgeçmişinize eklemeye izin veren ‘Fotoğraf CV’ şablonları sunması.

Ayrıca, Linkedin ve Resume.com gibi sitelerden ayrıntıları içe aktarabiliyor ve URL’sini paylaşarak özgeçmişinizi başkalarıyla da paylaşabiliyorsunuz.

Cvlogin

Yorum kısmında cvlogin ile ilgili bir sürü övgü vardı. Bu yüzden listeye inceledikten sonra Cvlogin’i de ekledim. Oldukça basit bir kullanımı olan bu araç sayesinde, istediğiniz şablon üzerinden bilgilerinizi doldurabilirsiniz. Son adım olarak da ise CV’nizi PDF olarak dışa aktarıyorsunuz.

online cv hazırlama

9 yorum “Profesyonel CV Hazırlamak İçin Kullanabileceğiniz Ücretsiz Araçlar

      1. Bence yukarıda saydıklarıdan en iyisi cvlogin.com çok basit bir uygulama. Artı birde sadece yabancı siteleri eklemişsiniz. Bence bu listede olması gereken sitelerden biri. Tabi bu benim tavsiyem.

      2. Diğerlerinden çok daha kullanımı var. Şimdi bir baktım ilginç olmuş diğerlerinden daha iyi bence, listeye eklenmeli.

  1. Bence cvlogin hepsinden basit olmuş. Bunun dışında da sadece Türkiye den çıkan bir girişim olduğundan bile bu listeye girmeyi fazlası ile hak eden bir site. Sibel hanım listeye alsanız gayet hoş olur ne dersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir