Online Animasyon Video Hazırlamak İsteyenler İçin En İyi 5 Program

Online Animasyon Video Hazırlamak İsteyenler İçin En İyi 5 Program

Videolar metine oranla daha çok kişi tarafından tercih ediliyor. En çok izlenen YouTube videolarının ortalama süresinin 31-120 saniye olduğu düşünülürse, özellikle kısa olan videoları izlemeyi daha çok seviyoruz. Video içerikler bu kadar çok tercih edilirken neden içerik oluşturmak için animasyon videolardan yararlanmayalım diye düşündüm ve en çok kullanılan animasyon programlarını sizlerle paylaşmak istedim. Ben bir PowToon kullanıcısıyım ama siz belki farklı seçeneklerden de yararlanmak istersiniz diyerek, en iyi ilk 5’i sizlerle paylaşmak istiyorum.

İlgili İçerik: Video Animasyon/Tanıtımlarınızda Kullanabileceğiniz Ücretsiz Video İndirme Siteleri

1- GoAnimate

GoAnimate herhangi bir programlama bilmenizi gerektirmeyen bulut tabanlı bir animasyon video yazılımı. Sürükle ve bırak yöntemiyle yerleşik karakterler, sahne, ses efektleri ve müzik üzerinde değişiklikler yapabileceğiniz programın animasyon özelliklerini tamamen özelleştirebiliyorsunuz. Ücretsiz sürümündeki hareketler sınırlı olmakla birlikte, ücretli sürüme geçtiğinizde çok daha fazla özelleştirme yapabilirsiniz.

İlgili İçerik: Video İçerikleriniz İçin Müzik Bulabileceğiniz 10 Web Sitesi

2- CrazyTalk

Animasyon ve etkileşim için çok sayıda gelişmiş seçenek sunan CrazyTalk, programdaki karakterleri istediğiniz gibi konuşturmanızı sağlıyor. Karakterleri kendi sesinizle bile konuşturmanızı sağlayan programda, mimikleri ve vurguları da ayarlayabiliyorsunuz.

3-iClone

iClone anlık 3D görselleştirme ve dijital hikaye anlatımı için tasarlanmış bir program. Karakterler oluşturup, gerçek zamanlı animasyona dönüştürebileceğiniz program sayesinde 3D filmler oluşturabiliyorsunuz.

4-Toon Boom

Toon Boom, gelişmiş özellik ve ses seçenekleri, interaktif kameralar, tamamen özelleştirilebilir kullanıcı arayüzü ile birinci sınıf dijital stüdyo animasyon yazılımı. Çeşitli giriş / çıkış formatlarını destekleyen program ile etkileyici detay ve efektleri buluşturabilir ve muhteşem animasyonlar üretebilirsiniz.

5-PowToon

İşte geldik benim en sevdiğime… PowToon  profesyonel görünümlü animasyonlu videolar oluşturmanıza olanak veren ücretsiz online bir yazılım. Tabi ücretli bir sürümü de mevcut. Yapacağınız sunumlar, tanıtım videoları ve sosyal medya içerikleri için kolay bir animasyon programı arıyorsanız, bu kesinlikle PowToon.

İlgili İçerik: İnfografik Yapmanızı Sağlayacak 5 Online Araç 

Yok ben hazır programlarda video hazırlamak istemiyorum, markam için daha özel bir animasyon video hazırlatmak istiyorum diyorsanız da; biz Mıknatıs Content Agency olarak her zaman yanınızdayız.

İletişim için bana: sibel@miknatisdijital.com ya da sibelhos@gmail.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

29 yorum “Online Animasyon Video Hazırlamak İsteyenler İçin En İyi 5 Program

 1. Bir ödev için Powtoon ile hazırlamış olduğum animasyonun linki alttadır 🙂
  Bence listedeki en geniş kapsamlı ve kullanışlı uygulamadır.

 2. Ücretsiz yazılımları da öğrenmek bir hayli zaman alıyor. Buna harcanacak zaman ve efor After Effects’e harcanırsa ortaya çok daha iyi işler çıkar.

  1. After Effect’s o kadar kısa sürede öğrenilecek bir iş değil bence… Ki keza sadece After Effects bilmekle de bitmiyor iş. Yaratıcılık da lazım… Bu programlarda hali hazırla olan yaratıcılığı kullanıyorsunuz.

 3. çok iyi bir derleme olmuş elinize sağlık….. bunların en iyisi GoAnimate’ dir..
  After Effects gerçekten öğrenmesi zor bi program… geçici çözüm arayanlar için bu programlar çok yararlı olur.

 4. After Effects, 3Ds Max ve Edius programları da eklenirse bayağı zengin bir liste olur.

 5. ankara bimekan web sitesi bana ait. Logo ve sesli Bir Video Hazırlamak İStedim ama hep hazırla videolarda kendı reklamları var 🙁

 6. 1)powtoon’ nu nerden indire bilirim sibel kanim ? 2) baskada iyi bir program oneriniz varmi mesela kendi progaramini kendin yapmak icin bi program ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir