”Neden Linkedin’de Olmalıyım?” Sorusuna Cevap Olabilecek 7 Linkedin İstatistiği

”Neden Linkedin’de Olmalıyım?” Sorusuna Cevap Olabilecek 7 Linkedin İstatistiği

Linkedin, 2003 yılında iş hayatındaki profesyoneller için tasarlanmış sosyal bir platform olarak karşımıza çıktı. 2016’da Microsoft tarafından 26 milyar dolara satın alındı vs. derken büyük bir hızla kendini geliştirmeye devam ediyor. Ben de daimi bir kullanıcısı olarak seviyorum Linkedin’i.

Mesleki ilişkilerini artırmak ve deneyimlerini paylaşmak isteyen ve iş arayan tüm profesyonellerin bu platformu kullanması gerektiğini inanıyorum.

Linkedin; Facebook, Instagram veya Snapchat gibi yaygın olarak kullanılmasa da, (ki zaten kullanılmasın. Şu an bile kullanıcı profili açısından hoşuma gitmeyen durumlar var… 🙂 ) çalışan profesyoneller için vazgeçilmez bir sosyal ağ.

”Hiç kimse vazgeçilmez değildir!” demeyin… İstatistikler yalan söylemez. 🙂

1- 467 milyon kişi Linkedin kullanıyor.

Nisan 2017 itibarıyla Linkedin kullanıcı sayısı 467 milyonu geçti. Bu rakamın 133 milyonu Amerika Birleşik Devletleri’nden geliyor. Hindistan, Brezilya, İngiltere ve Kanada en fazla sayıda Linkedin kullanıcısı olan ülkeler olarak ABD’yi takip ediyor.

2- Şirketlerin% 57’sinde Linkedin Şirket Sayfası var.

Şirketler kendilerini alanlarında uzman olarak göstermek, bireysel kullanıcılar ile içerik paylaşmak ve potansiyel çalışanlar çekmek için Linkedin’i kullanıyor. Kullanmasalar da en azından o sayfayı açıyorlar. 🙂

Şu anda dünya genelinde şirketlerin % 57’si bir Linkedin Şirket Sayfası’na sahip. Linkedin’de bir sayfaya sahip şirketlerin, şirket web sitelerine giden sosyal medya trafiğinin % 46’sı Linkedin’den geliyor.

İlginizi Çekebilir: İşletmeler İçin Etkili Linkedin Reklamları Nasıl Verilir?

3- Y Kuşağına mensup 87 Milyon kişinin Linkedin hesabı var.

Şu an Linkedin’ın kullanıcılarının % 38’ini Y jenerasyonu oluşturuyor ve bu jenerasyonda olan kişiler üniversiteden mezun olup işe girdiklerinde bu sayı daha da artacak.

4- 122 milyon kişi Linkedin profili sayesinde bir mülakata gitti.

Linkedin, işe alımcıların potansiyel çalışanlarla birebir irtibat kurmasını sağlıyor. 2017’de yapılan bir araştırma, 122 milyon Linkedin kullanıcısının Linkedin aracılığıyla bir mülakata gittiğini tespit etti. Ayrıca, 35.5 milyon kişi Linkedin’de bağlantılı olduğu bir kişi tarafından işe alındı.

5- Linkedin web trafiğinin % 57’si mobilden geliyor.

Linkedin kullanıcıları, siteye masaüstü veya dizüstü bilgisayardan çok mobil cihazlar aracılığıyla erişiyor. Ortalama bir Linkedin kullanıcısı her ay sitede 17 dakika harcıyor.

İlginizi Çekebilir: Linkedin Reklam İpuçları ve Maliyetler

6- Şu an Linkedin’de 3 milyon iş aktif olarak listeleniyor.

Linkedin, çalışanların ve iş arayanların işe almalarına yardımcı olurken,  işletmelerin de iş ilanlarını listelemelerine imkan tanıyor. Şu an Linkedin’de 3 milyon aktif iş ilanı bulunuyor.

7- Linkedin kullanıcılarının % 28’in 0-300 bağlantıya sahip.

Linkedin kullanıcılarının %28’i 0-300 bağlantıya, % 27’si ise 500-999 arasında bağlantıya sahip. Linkedin kullanıcılarının sadece % 1’inde 10K’tan fazla bağlantı var.

Kaynak: omnicoreagency, socialdraft, linkedin, statisticbrain, hootsuite, sproutsocial, linkedin, statista, GIF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir