Neden E-Mail Listesine İhtiyaç Duyarsınız?

Neden E-Mail Listesine İhtiyaç Duyarsınız?

Sağlıklı şekilde büyüyen bir e-mail listesine sahip misiniz? Cevabınız hayır ise, bugün size neden bir e-posta listesine ihtiyaç duyulması gerektiğini anlatacağım.

Küçük bir işletmeye sahipseniz, mutlaka bir e-mail listesine ihtiyaç duyarsınız. Çünkü e-mail kampanyası düzenlemeden, ürün ve markanız hakkında kişilerin kafasında bir heyecan yaratamazsınız ve satışlarınızı istediğiniz gibi arttıramazsınız.

E-mail Listesi Nedir?

E-mail listesi, sizden e-mail almak için aboneniz olan kişilerden oluşan kişilerin bir listedir.

Burada önemli olan nokta, abonelerinizin markanızla ilgili haberleri sizin aracılığınızla almak istemesidir. Çünkü onlar sizin sadece takipçileriniz ve fanlarınız değil, aynı zamanda topluluğunuzun bir üyesidir.

Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir nokta da, e-mail göndermeden önce insanlardan izin almaktır. Onların izni olmadan spam e-mail göndermek, e-mail servis sağlayıcıları tarafından kara listeye alınmanıza neden olur.

Bir E-mail Listesinin Faydaları

  • Herkesin bir e-mail adresine sahip olması: Facebook’un 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı olabilir, ama çok daha fazla kişinin e-mail adresi vardır. Hatta bir sosyal medya ağına kaydolmak için bile bir e-mail adresine ihtiyaç duyarsınız. Eğer sosyal medya aracılığıyla hedeflediğiniz kitleye ulaşamazsanız, e-mail yoluyla ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz.
  • Hedef pazarınızla kolayca etkileşim kurmak: E-mail listeniz sizin tekliflerinizle ilgilenen hedeflenmiş kişilerden oluşmaktadır. Onlar sizden e-mail almak isteyen gönüllü kişiler olduğu için, bu kişilerle etkileşim kurmanız çok kolaydır.
  • Dönüşüm oranını arttırmak: Her pazarlama kanalının temel hedefi daha fazla müşteri çekmektir. E-mail pazarlamanın amacı da farklı değildir. Eğer elinizde abonelerinizden oluşan sağlıklı bir e-mail listeniz varsa, yaptığınız e-mail pazarlama kampanyasının dönüşümü çok daha fazla olacaktır.
  • Trafiğinizi arttırmak: 
    E-mail pazarlama kampanyaları web siteniz veya blog’unuza trafik çekmek için harika bir yoldur. Bu yüzden her e-mailînizin içine sitenizle alakalı bir bağlantı eklediğinizden emin olun.
  • Kitlenizi elinizde tutmak: Bir e-mail listesi kitlenizi elinizde tutmanıza müsaade eder. E-mail listenizdeki kişilerle düzenli olarak iletişim kurarsanız, onlarla aranızda bir ilişki oluşturursunuz ve bağlantınızın daha sağlam olmasını sağlarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir