Ne Olacak Bu Startup’ların Hali? [İnfografik]

Ne Olacak Bu Startup’ların Hali? [İnfografik]

Etrafıma bakıyorum da herkes entrepreneur, herkesin bir startup projesi var. Bilemiyorum, belki de benim bulunduğum topluluktaki insanlar böyledir.

Bazen bu etraftaki girişimci arkadaşlarımızı dinliyorum, kimisi yatırım bulamamaktan yakınıyor, kimisinin fikirleri Türkiye gerçekleriyle örtüşmüyor, kimisi de fikrini projelendiremiyor. Eee tabi sonuç olarak ortaya birçok başarısız proje çıkıyor. Ben tabi bir girişimci gözüyle değil de, olaylara dışarıdan bakan biri olarak bunları söylüyorum. Ama hiç unutmam, girişimcilik mevzularıyla içli dışlı olan bir büyüğümüz, en büyük başarısızlığın fikrine aşık olmakla başladığını söylemişti.

Ben de acaba bu başarısızlık neyden kaynaklanıyor, başarı şansı nedir vb… soruların cevabını ararken, işinize yarayacağını düşündüğüm istatistiklerle karşılaştım. Neler oluyor bu startup dünyasında diye merak edenler için de Inc ve Forbes gibi kaynaklardan aldığım istatistiklerle bir infografik hazırladım.

Startup dünyasında olup bitenlerle ilgili ilginç bulduğum 5 istatistiğin infografiği aşağıdaki şekilde.

 

Bizimle infografik deneyimi yaşamaya hazır mısınız?

Markanıza ait verilerin, hedef kitlenize etkin biçimde ulaşmasını sağlayacak infografiklerin hazırlanması için Mıknatıs Content Agency olarak her zaman yanınızdayız.

Popülaritesi giderek artan bu görsel çözümden siz de yararlanmak istiyorsanız, iletişim için bana: sibel@miknatisdijital.com ya da sibelhos@gmail.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

4 yorum “Ne Olacak Bu Startup’ların Hali? [İnfografik]

  1. İnternet ekosisteminde her şey fiber hızda değişiyor. 2 sene önce çok değerli görülen bir iş bugün değersiz olabiliyor.
    Seri girişimcilik daha mantıklı geliyor. Bir fikre veya bir ürüne odaklanmak yerine sürekli değiştirmek ve denemek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir