Markanızın Online Varlığı İçin 4 Sosyal Medya Taktiği

Markanızın Online Varlığı İçin 4 Sosyal Medya Taktiği

Sosyal medyayı neredeyse tüm markalar kullanıyor, fakat bu işi hakkıyla yapan firma sayısı oldukça az. Markalarının online varlığını en üst düzeye çıkarmayı başaran bu firmalar, bakın sosyal medyada nelere dikkat ediyor.

1- İçeriğiniz orijinal ve sıkıcı olmadığından emin olun

İçerik markanızın vitrinini güzel göstermesi açısından oldukça önemli bir araçtır. Bu yüzden orijinal ve ilgi çekici olan içerik markanız için kesinlikle şarttır. Eğer  ilgi çekici ve sürekli kullanımı olan içerikler üretirseniz, insanlar doğal olarak bunları paylaşmak isteyecektir.

2- Hedef kitleniz için doğru platform kullandığınızdan emin olun

Sanılanın aksine her sosyal medya platformu herkes için uygun değildir. Örneğin; Pinterest kullanıcılarının çoğu bu platformu eğlence için kullanan kadınlardan oluşur. LinkedIn ağırlıklı olarak işle ilgilidir. Bu yüzden işinizle ilgili sosyal medyada hesapları oluşturmak istiyorsanız, içeriğinizin ulaşmasını istediğiniz kişileri  yaş, cinsiyet ve gelir gibi faktörleri dikkate alarak belirlemeli ve markanıza uygun olan sosyal medya ağınız seçmelisiniz.

3- Zamanlamanızı doğru belirleyin

Hedef kitlenizin en çok hangi saatte aktif olduğunu belirlemek için biraz araştırma yapmalısınız. Hedef kitleniz ağırlıklı olarak sabahları meşgulse, bu saatlerde paylaşacağınız içerikler heba olacaktır. Doğru zamanda yapılan paylaşımlar daha çok kişiye ulaşmak adına şirketinize fazlasıyla katkı sağlayacaktır.

4- Twitter’da içeriğinizi optimize edin

Şirketler açısından bakıldığında, Twitter’daki karakter kısıtı paylaşacağınız içeriği en etkili şekilde kısaltmanız anlamına gelir. Bu yüzden takipçilerinizin gönderilerinizle hemen etkileşime geçmesi için uygun hashtag’ler ve görüntülerle içeriğinizin can alıcı noktalarını paylaşmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir