Markanıza Özel Twitter Kullanım Kılavuzu [İnfografik]

Markanıza Özel Twitter Kullanım Kılavuzu [İnfografik]

Twitter markaların hedef kitleye ulaşmada en çok zorlandıkları sosyal ağlardan biri. Bazen ne yapsak olmuyor diyen markalara çok yakından şahit oluyoruz. Bu platform (çok yakın tarihlerde KFC örneğinde gördüğümüz gibi) markaları saniyeler içinde vezirde edebiliyor, rezilde. Twitter zincirleme reaksiyonun çok fazla olduğu bir sosyal ağ. Bu yüzden yine KFC örneğinden gidecek olursak, bu sosyal ağda da diğerlerinde olduğu gibi öncelikle yapmanız gereken, hassas konulara karşı duyarlı olmak. Bunun dışında Twitter hesabı yönetirken size bazı araçları kullanmanızı tavsiye edebilirim.

Örneğin, SocialFlow markanızın Twitter hesabına fayda sağlayacak araçların başında geliyor. Twitter sayfanıza yazacağınız tweet’i uygulamaya yazdığınızda, tweet’inizi hangi saat aralığında paylaşırsanız daha fazla etkileşim alacağınıza kadar, size tweet’inizle ilgili tüm istatistiki bilgileri sunuyor. Ayrıca tweet’inizi nasıl atmanız gerektiğiyle ilgili size öneri sunan Socialflow, kapsamlı istatistikler oluşturmanıza yardım ediyor.

Takipçilerinizi arttırmak için kullanabileceğiniz bir uygulama olan Tweepi ise, hedef kitlenize ulaşmada size yardımcı olacak araçlardan biri. Yeni takipçiler bulmak, aktif olmayan takipçileri ayıklamak veya sizi takip edenleri anında takip etmek için bu uygulamayı denemenizde fayda var.

Bunların dışında Twitter‘da genel hatlarıyla nasıl hareket etmelisiniz sorusuna cevaben sizin için bir infografik hazırladım.

İşte markanıza özel Twitter kullanım kılavuzu:

Markanıza Özel Twitter Kullanım Kılavuzu [İnfografik]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir