Markanız İçin En İyi Sosyal Ağ Google+ Mı?

Markanız İçin En İyi Sosyal Ağ Google+ Mı?

Birçok sosyal medya analisti Google+ ile ilgili benzer şeyler düşünüyor. Google+’ın yakın bir gelecekte Facebook ve Twitter kadar popüler olacağını düşünen analistler, bu sosyal ağın yavaş ama emin adımlarla yükselişe geçtiği konusunda hem fikir.

Eğer bir işletmeye sahipseniz ve Google+’da işletmenizle ilgili faydalı linkler paylaşıyorsanız, işletmenizin kısa sürede Google arama sonuçlarında daha etkili olduğunu görecek ve daha üst sıralara yükseleceksiniz. Facebook ve Twitter arama motoru optimizasyonunu (SEO) şu an zaten kullanıyor, ama Google+ Google’a ait olduğu için, Google+ üzerinden paylaşılan bağlantılar Google arama sonuçlarında diğer sosyal platformlardakilere oranla daha görünür olacak.

YouTube’da daha kolay video yüklemeniz ve arkadaşlarınızla paylaşmanız için Google+’ya entegre edilmiştir. Pazarlama açısından bakıldığında bu harika bir şeydir, çünkü paylaşacağınız video Google+’da viral olarak yayılabilir, bu da dünyanın en çok kullanılan video paylaşım sitesi YouTube’da videonuzun yayılmasına etki eder.

Google+ şu anda dünyanın en büyük sosyal ağı olarak kabul ediliyor. Çünkü Google, e-mail adresi olan herkesi, hesabı aktif olarak kullanmasa bile Google+’da kullanıcı olarak görüyor.

Aslına bakılırsa Google+ bir sosyal ağdan çok daha fazlası. Çünkü aramalar, haritalar, YouTube ve diğer Google ürünleri ile kendinizi tanıtmanız ve insanlara değişik yollarla bağlanmanız için size bir çok seçenek sunuyor.

Google+ Twitter ve Facebook gibi bir sosyal ağ olmaya çalışmıyor.  Google hala bir arama motoru olmaya çalışıyor, ama daha iyi, daha alakalı ve kişiselleştirilmiş arama sonuçları için Google+’dan da diğer tüm ürünleri gibi faydalanıyor. Her şeyi birbiriyle nasıl bağlayacağınızı öğrendiğinizde, Google+ işinizi büyütmeniz için gerçekten bir kaldıraç görevi görecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir