Linkedin Sponsorlu InMail Reklamlarında Yapmanız ve Kaçınmanız Gerekenler

Linkedin Sponsorlu InMail Reklamlarında Yapmanız ve Kaçınmanız Gerekenler

Linkedin Sponsorlu InMail reklamları ile demografik veri ve zengin hedefleme seçeneklerini kullanarak, markanızla ilgili profesyonel kitleye gerçek zamanlı mesajlar gönderebiliyorsunuz.

Sponsorlu InMail, benzer e-posta kampanya stratejileri ve diğer sosyal ağ taktiklerinden çok daha güçlü bir araç. (Tabi maliyeti de çok güçlü. 🙂 ) Reklamverenler için üst düzey potansiyel müşterileri hedefleyen bir kampanyayı hızla oluşturmanızı sağlıyor.

Bu güçlü araçtan yararlanmak ve Sponsorlu InMail kampanya performansını artırmak için, Linkedin Sponsorlu InMail reklamlarında yapmanız ve kaçınmanız gerekenlerin listesi aşağıda.

İlgili İçerik: LinkedIn Sponsorlu InMail Reklam Verme [Uygulamalı]

+ Hedef Kitlenizi Filtreleyin

Linkedin’de 500 milyondan fazla üye var. Bu yüzden kampanyalarınızın kapsamını en ilgili potansiyel kitleyle sınırlamanız gerekiyor. Reklam geri dönüşlerinizi maksimum olması için, Linkedin’in zengin demografik verilerinden yararlanarak hedef kitlenizi daraltmalısınız.

– Mesajları Resmi Tonda Yazmayın

Biriyle ilk kez iletişime geçtiğinizde, iletişimi resmi bir tonda yürütmeniz gerekebilir. Ancak resmi ton, Sponsorlu InMail‘i gönderirken verimsizliğe neden oluyor. Resmi olmayan bir tona yakın mesajlar yazdığınızda, bu iletişime geçtiğiniz insanlar tarafından daha iyi karşılanıyor ve kendinize has bir diliniz olduğu için karşı tarafta daha güçlü bir izlenim bırakıyorsunuz.

+ Call-to-Action (Eyleme Çağrı) Butonu Ekleyin

Zayıf veya belirsiz bir eyleme çağrı butonu, kampanyanızın  ihtiyaç duyduğu etkileşim üzerinde negatif bir etkiye sebep olur. Bu yüzden her CTA butonunun güçlü olması ve InMail alıcısını harekete geçirmesi gerekir.

– Mesajlarınızı Alakasız İnsanlardan Göndermeyin

InMail‘e eklenen ismin karşı tarafı etkilemesi gerekiyor. Bu bazı durumlarda, hedef kitleniz tarafından en iyi bilinen üst düzey yöneticilerinizden birinin Linkedin hesabını kullanmak anlamına gelebilir. Bazı durumlarda ise, mesajın konusuyla alakalı bir gönderen seçmek anlamına gelir. Örneğin, konu teknik yeteneklerle ilgiliyken bir BT lideri seçebilirsiniz.

Her bir kampanyanın içeriğine ve hedeflerine göre bir gönderen seçmeyi aklınızdan çıkarmayın.

+ Mobil Cihazlar için Optimizasyon Yapın

Sponsorlu InMail‘ler mobil cihazlar için zaten optimize edilmiş durumda, ancak mobil performansı artırmak için yapabileceğiniz ek işlemler de mevcut.

Örneğin, mail metin karakterinizi 1.000’den az tutun ya da açılış sayfanızın daha küçük ekranlar için optimize edildiğinden emin olun.

Linkedin verilerine göre, Linkedin üzerindeki katılımın % 80’den fazlasının mobil cihazlardan geliyor; bu optimizasyonun yapılması, reklam tarafında başarının en önemli anahtarlarından biri.

 

Kaynak: Linkedin Marketing Solution Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir