LinkedIn Sponsorlu InMail Reklam Verme  [Uygulamalı]

LinkedIn Sponsorlu InMail Reklam Verme [Uygulamalı]

Sponsorlu InMail (sponsorlu linkedin mailleri) reklamverenlere 500 milyonun üzerinde Linkedin kullanıcısına e-mail ile ulaşmak için fırsat veriyor. Yine diğer reklam modellerinde olduğu gibi burada da hedefleme yapabiliyorsunuz. Aşağıda IBM’in bana attığı sponsorlu inMail örneğine bakarsanız, sponsorlu inMail hakkında ufak da olsa bir fikir elde edinebilirsiniz.

Sponsorlu inMail ile ilgili detaylar için ”Linkedin Sponsorlu InMail Reklam Özellikleri”ne göz atabilirsiniz.

İlgili İçerik: Linkedin Reklam Modelleri Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

**Linkedin, kullanıcılarını spam’a maruz bırakmak istemiyor. Diyelim ki bugün bir markadan sponsorlu bir mail aldınız, önümüzdeki 60 gün hiç bir markadan sponsorlu mail almıyorsunuz. Böylece hem markalar spam gibi gözükmeden hedefe ulaşıyor, hem de kullanıcıları sıkmadan bu durum çözülüyor.

İlgili İçerik: Linkedin Reklam İpuçları ve Maliyetler

LinkedIn Sponsorlu InMail Reklam Verme

Öncelikle Linkedin hesabınızı açmakla işe başlayabilirsiniz. ”Work” kısmına tıkladığınızda, önünüze bir menü açılıyor. Bu menüde ”Advertise” yani reklam yayınlama bölümüne tıklıyorsunuz.

Advertise alanına tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacak. Bu sayfa, reklamlarınızı yönetmenize izin veren alan. Burayı da tıklayın. 🙂

Managa ads‘e tıkladıktan sonra karşınıza sahip olduğunuz reklam hesapları çıkacak. Ben burada kendi reklam hesabımı seçerek yola devam ediyorum.

Kendi reklam hesabıma tıkladım ve reklam yaratmak (create campaign) için butona tıkladım.

Şimdi sıra reklam modelimizi seçmekte. Bugün konumuz sponsorlu inMail vermek olduğu için seçeceğimiz reklam modeli bu olacak.

Şimdi sıra kampanyamızı isimlendirme, dil seçimi ve inMail reklam amacımızı seçmekte. Kampanya ismine ben şimdilik ”Sibel Hoş” yazdım. Dil seçeneğimi ”Türkçe” seçtim ve reklam amacımın ”İnsanları web siteme veya içeriğe yönlendirme” olduğu opsiyonunu seçtim.

Eğer form aracılığıyla müşteri talebi toplamak istiyorsanız, 2. opsiyonu seçebilirsiniz.

Bu adımda sponsorlu içeriğimi isimlendiriyorum.

İşte şu an en önemli alanlardan birine geldik. Başlık tüm reklamlarda en önemli basamaklardan biri o yüzden ilgi çekici bir başlık belirlemeniz gerekiyor. Benim ”Sibel Hoş” yazdığıma bakıp, siz de adınızı soyadınızı yazmayın. Bu deneme sürümü. 🙂

Başlığınızı belirledikten sonra mail içeriğinizi yazabilirsiniz.

Başlık ve içerik tamam. Şimdi sıra yönlendirme yapacağınız sayfayı belirlemeye geldi. Önce yönlendirme yapacağınız sayfayı belirliyorsunuz, sonra ise bir tane eyleme çağrı butonu ekliyorsunuz. Ben bu butonu ”Detaylı Bilgi Al” olarak belirledim. Siz reklam hedefinize göre farklı bir şey kullanabilirsiniz.

Buradaki son adımımız ise inMail’imize banner görseli eklemek. Ben yine kendi resmimi kullandım. Siz tabii ki böyle yapmayacaksınız. 🙂

Sponsorlu inMail için detayları oluşturduk. Şimdi sıra Linkedin’de her zaman kullandığımız bir alana geldi: ”Hedef kitle belirleme.” Hedefleceğiniz ülke, şirket büyüklüğü, şirket ismi vb. birçok detayı bu alanda belirleyebiliyorsunuz.

Reklam hedeflemelerinizi yaptıktan sonra bütçe kısmına geldik. Burada Linkedin size hedef kitlenize ulaşmak için bir teklif aralığı öneriyor. Teklif aralığının üst kısmında teklif verseniz daha mantıklı bir hareket yapmış olursunuz.

Bütçeyi belirledikten sonra ise başlamaya hazırsınız. Kampanyayı hemen başlatabilir veya gelecekteki bir tarihe kurabilirsiniz.

Ve sona geldik. Ödeme yönteminizi ekleyin. Reklamınız yayınlansın. 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir