Küçük İşletmeler Neden Google+ Kullanmalı?

Küçük İşletmeler Neden Google+ Kullanmalı?

Sosyal medya dendiğinde işletmelerin aklına ilk gelen isim Google Plus olmayabilir. Çünkü Facebook, Twitter, LinkedIn ve Pinterest gibi sosyal ağlar muhtemelen en çok kullanılanlardır. Durum böyleyken küçük işletmeler neden Google Plus kullanmalı?

İşte Google Plus’ı kullanmanız için en önemli sebepler:

Google Plus büyük bir kullanıcı tabanına sahip

540 milyondan fazla aktif aylık kullanıcı sayısı bulunan ve bu sayının her geçen gün arttığı bir platform. Facebook kullanıcı sayısı ile sosyal medya devi olmaya devam etse de, Google+ için rekabette ilk hamle avantajı göz ardı edilemez. Google+’yı  erken benimserseniz, işletmeniz gelecekte daha başarılı olacaktır. Çünkü müşterileriniz er ya da geç bu platforma uyum sağlayacak.

Google Hangouts’tan yararlanın

Google Hangouts sayesinde, aynı anda 10 arkadaşınız ile birlikte ücretsiz canlı video konferansı yapabilirsiniz.  Bu uygulamanın küçük bir işletme için yararları açıktır: Firmanızın dışarıdaki müşterilerine, bayilere, satıcılara ve sosyal medyadaki takipçilerine hiçbir ücret ödemeden ulaşmanız mümkündür.

Google bağlantısının bilincinde olun

Bing gibi önemli arama motorlarına rağmen, Google hala tüm arama motorlarının merkez üssüdür. Bu yüzden Google Plus’ta işiniz için bir sayfa oluşturduğunuzda, Google arama motoru sonuçlarında sayfanız gösterilir. Ayrıca Google’ın Youtube gibi birçok servisi de bu konuda size destek verir. Bu hizmetlerin hepsinden yararlanmak için mutlaka Google+’da sizde yer alın.

Google+ yorumlardan yararlanın

Google+ yorumlar arama sonuçlarında gösterilir. Eğer pozitif yönde yorumlara sahipseniz, potansiyel müşterileriniz bu yorumlardan etkilenip sizi tercih edebilir. Unutmayın pozitif bir yorumdan daha iyi bir reklam düşünülemez.

Google+ Ripples’i keşfedin

Ripples özelliği sayesinde markanız ile ilgili paylaştığınız içeriğin nasıl yayıldığını takip edebilirsiniz. İçeriğinizin takipçileriniz tarafından nasıl paylaşıldığını, nasıl yayıldığını, kimi nasıl etkilediğini görmek için, Ripples bir numaralı kurtarıcınız olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir