Kişisel Marka Yönetimi İçin Video Neden Önemlidir?

Kişisel Marka Yönetimi İçin Video Neden Önemlidir?

Kişisel markasını oluşturan insanların ilk hedefi, internet ortamında görünür olmaktır. Bu da Google arama sonuçları sayfasında 1. sayfada çıkmanız anlamına gelir. Eğer arama sonuçlarında 1. sayfada değilseniz, görünür olmanız neredeyse imkansızdır.

Gravitate Online’ın yaptığı bir araştırmaya göre, Google kullanıcılarının % 94’ü sadece ilk sayfada çıkan sonuçlara bakıyor, %6′ lık bir kısım 2. sayfaya geçiyor.

Peki 1. sayfada gözükmek nasıl mümkün olur? Cevabı basit: Videolar sayesinde.

Videoların harmanlanmış arama sayesinde ilk sayfada çıkma olasılığı, metin sayfalarına göre daha fazladır. Bu yüzden  bloglara, makalelere ve tanıtım yazılarına odaklanmak yerine, yaratıcı videolara zaman harcayın. Çünkü insanlar üzerinde etkinizi arttırmanın en iyi yolu budur.

Kişisel markalaşma stratejilerinize neden  videoları dahil etmelisiniz?

Videolar popülerdir: comScore’a göre, en çok tüketilen içerik biçimi videodur. ABD’de internet kullanan insanların yüzde 85’ine videolar aracılığıyla ulaşılır.

Video arama platformları daha sık kullanılır: Google’dan sonra en çok arama gerçekleştirilen platform YouTube’dur. Teknik olarak YouTube bir arama motoru değildir, ama YouTube’da yapılan günlük arama Yahoo, Bing, Ask ve AOL’un toplamından daha fazladır.

Videolar güven oluşturur: Etkili kişisel markalaşma insanlar ile duygusal bağlantıları kurmayı amaçlar. Videolar bunu sağlamanın en iyi yoludur. İnsanlar videolar ile metin tabanlı iletişimden daha derin bir seviyede sizinle bağlantı sağlar.

Videolar ön plana çıkmanıza yardımcı olur: Rakiplerinizin çoğu henüz video kullanmıyor. Çoğunun bir YouTube kanalı yok. Bu yüzden videolar, diğerlerinden kendinizi ayırt etmeniz için iyi bir fırsattır.

Video hazırlamak artık kolaydır: Yakın bir zamana kadar video hazırlamak oldukça uğraş gerektiren bir işti. Bir stüdyoya girip, editör yardımıyla iyi kalitede bir video oluşturmak ve paylaşmak için hem zamana hemde paraya ihtiyaç duyuyordunuz. Bugün ise, HD video kameralar ve videoBIO gibi uygulamalar sayesinde benzer sonuçları elde edebilir; video oluşturup, düzenleyip, tanıtımınızı yapabilirsiniz.

Eğer videoların metinlerden daha kolay insanlara ulaştığını düşünüyorsanız, videoların arama sonuçlarında 1. sayfada çıkmasını istiyorsanız, aşağıdaki Google dostu ip uçlarını kullanın:

Kalite üzerine odaklanın: Vasat çekilmiş videolar markanızı olumsuz yönde etkiler. Kalite videonuzun popülaritesini arttırır ve markanızın daha görünür olmasına yardım eder.

Doğru dosya adı seçin: Video dosyanıza isim seçerken, kendinizi nasıl tanımlanmak istiyorsanız bununla ilgili kelimeler seçin. Örneğin, tüm video dosya kelimelerini kişisel markalaşmayla ilgili kelimelerden seçin.

Tüm anahtar kelimeleri doğru kullanın: Video açıklamalarınızı ve etiketlerinizi, insanların sizi nasıl bulmasını istiyorsanız ona göre girin. İşinizle alakalı olmayan anahtar kelimeler kullanmayın.

YouTube ile başlayın:  YouTube kanalı oluşturun ve tüm videolarınızı orada tutun. Unutmayın YouTube Google’a aittir ve bu yüzden arama sonuçlarında 1. sayfada çıkabilmeniz için sizi destekler.

Videolarınız başka sitelere de ekleyin: Videolarınızı görünürlüğünüzün artması için web sitenize, blogunuza, LinkedIn profilinize veya başka yerlere de ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir