Kadınların Online Alışveriş Alışkanlıkları [İnfografik]

Kadınların Online Alışveriş Alışkanlıkları [İnfografik]

Çok  değil kısa bir süre önce insanların çoğu yerel mağazalardan alışveriş yapıyordu. Online alışveriş mevcut iken bile, insanlar kredi kartlarını kullanıp, kişisel bilgilerini vererek alışveriş yapmaktan oldukça rahatsızlık duyuyordu. Fakat şimdi her şey değişti. Tüm dünyada online satın alma katlanarak büyüdü. Tüketiciler hala online alışveriş güvenliği hakkında endişe duysa bile, şu an çoğu insan web üzerinde bir şeyler satın almak için hazır. Hızlı teslimat, daha kolay geri dönüş politikaları ve ücretsiz kargo gibi bir çok artı sunan online alışveriş siteleri, insanları online satın alma cazibesine inandırmış durumda.

Online alışveriş tahmin edebileceğiniz gibi ilk günlerinde oldukça erkek odaklıydı. Bilgisayar, yazılım, elektronik eşyalar ve müzik kategorilerinde oldukça aktif olan erkekler, online alışverişte kadınlara oranla daha hevesliydi. Fakat sonra e-ticaret’in gıda, giyim, ev eşyaları, oyuncak gibi ürünlerle genişlemesiyle birlikte kadınlar da online alışverişteki yerlerini aldılar.

Online perakende alışveriş piyasasını hareketlendiren kadınlar, tahmin edebileceğiniz gibi giyim, aksesuar, kitap vb…  ürünleri satın almada erkeklere oranla daha aktif hale geldi. Mobil ve sosyal teknolojilerdeki son yenilikler, görseller ve videolar ile birlikte sosyal medya araçlarının gelişi (özellikle sosyal ağ etkinlikleri) düşünüldüğünde, kadınların online alışverişlerde daha aktif olduğu gözlemlendi ve online alışveriş ortamı kadınlar için daha cazip hale geldi. Facebook, Twitter ve Pinterest’te erkeklere oranla daha aktif olan kadınlar, mobil üzerinden yaptıkları alışverişlerle de erkekleri geride bıraktı.

Bizde kadınların bu derece aktif olduğu bir pazarda, onların online alışveriş alışkanlıklarından oluşan bir infografik hazırladık. Bakalım kadınların online alışveriş alışkanlıkları nasıl? Buyrun infografiğimizi inceleyebilirsiniz.

Kadınların Online Alışveriş Alışkanlıkları 2.001

2 yorum “Kadınların Online Alışveriş Alışkanlıkları [İnfografik]

  1. hoş sade ve kısa bilgilere bu kadar kolay ulaştırdığınız için teşekkürler. yaklaşık 1 haftadır yazılarınızı okumaya başladım gerçekten güzel fikirlere sahip. Demekki istenildiği zaman bu kadar sade ve anlaşılır olabiliyorumuş yazılar.
    teşekkürler sibel hanım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir