İşletmeler  Neden Saha Satış Uygulamalarına İhtiyaç Duyar?

İşletmeler Neden Saha Satış Uygulamalarına İhtiyaç Duyar?

Şirketler müşteri ve potansiyel müşterileri ile artık her an, her saniye etkileşime girmek istiyor. Çünkü her temas noktası, müşteri ilişkilerini derinleştirmek, önemli bilgiler edinmek ve markanıza sadakat oluşturmak için önemli bir fırsat.

Bununla birlikte, özellikle saha hizmeti söz konusu olduğunda, modern müşterinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak hiç de o kadar kolay değil. Şirketler, müşterilerin beklediği modern deneyimi sunmak için beklentileri 360 derece karşılamak zorunda. Ancak sahadaki yetersiz ekipler, yetersiz kaynak tahsisi ve mobil desteğin olmaması, bu bağlantılı deneyimi sahada oldukça zorlaştırıyor. Bu nedenle markalar işi bitirmek için doğru yazılım ve teknolojilere yatırım yapmak zorunda.

Müşteriye daha akıllı, daha kişiselleştirilmiş ve daha hızlı bir hizmet sunmak ancak bu şekilde mümkün. Yapılması zor görünebilir, ancak buna kesinlikle değer.

Neden mi?

İstatistiklere göz atalım.

1- Yöneticilerin % 83’ü, saha personelinin genel iş alanında stratejik bir rol oynadığını düşünüyor

Özellikle saha hizmeti söz konusu olduğunda, müşteri talebinin karşılanacağı sürece kadar birbirine bağlı bir hizmet deneyimi sunmanız gerekli. Bu yüzden müşterilerinizle iletişim kuran temsilcilerinden, iş planlarını denetleyen görevlilere ve hizmeti veren saha servis ekiplerine kadar tüm çalışanların birbiri ile entegre olarak ilerlemesi şart.

2- Yöneticiler, sahadaki mevcut yazılımların yeterince hızlı olmamasını (% 45) ve bu yazılımlar üzerinden ihtiyaç duyulan tüm bilgilere erişememeyi (% 38) en büyük hayal kırıklığı olarak görüyor

Bağlantılı saha servis hizmet yazılımlarıyla, saha ekibiniz müşteri hizmet alanına girdiği an tüm ihtiyaçları tam olarak görebilmeli. Doğru bir iş tanımı oluşturmak ve programlayabilmek ya da müşterilerinize en uygun saha çalışanınızı yönlendirebilmek için, tüm bilgilere ulaşabileceğiniz hızlı bir satış ve ekip yönetim yazılımıkullanmanız gerek.

3. Şirketlerin % 52’si saha hizmetlerini yürütmek için manuel yöntemler kullanıyor

Saha personeliniz, müşteri deneyimini güçlendirmeyi sağlayacak en mobil çalışanlar olmasına rağmen, mevcut saha servis yazılımları mobil ihtiyaçları karşılamada yetersiz kalıyor. Fakat siz, saha personelinizi gerçek zamanlı olarak güncellenebilen en güncel mobil bilgilerle donatarak, müşterilerinize yeni nesil bir hizmet deneyimi sunabilirsiniz.

Müşterilerinizin beklentilerini karşılayacak bir satış ve ekip yönetimi yazılımı önerisi istiyorsanız, size tamamıyla deneyimlediğim bir firma önermek istiyorum. Satış yönetimi, raporlama ve satış personeli yönetim yazılı ihtiyaçlarınız için satisekibim.com sitesini ziyaret edebilir, uygun maliyetlerle saha ekiplerinizi 360 derece yönetebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir