İşiniz İçin En İyi Sosyal Medya Platformu Hangisi?

İşiniz İçin En İyi Sosyal Medya Platformu Hangisi?

Çoğu insan ve çoğu şirket her sosyal platformda şaşırtıcı olamaz ve beklenilen ilgiyi görmez. Bu yüzden sosyal medya platformlarının seçimi söz konusu olduğunda, ideal kitleye ulaşmak için en iyisinin hangisi olduğuna karar vermek herkes için oldukça zordur.

Tüm sosyal ağlar üzerinde olmak şirketinizi zorlar. Çünkü her sosyal platformun kültürü farklıdır. Bu yüzden ihtiyaçlarınıza uygun en iyi 3 sosyal platformu seçin ve bunlara odaklanın.

Peki işiniz için en iyi sosyal medya platform hangisi?

Pinterest

Pinterest üyelerinin paylaştığı fotoğrafları, videoları ve diğer görüntüleri üyelerin panolarında gösteren bir içerik paylaşım servisidir.

Ağırlıklı olarak kadınlardan oluşan bir kitleye sahip site, ana özellikleri görsel olan işletmeler için idealdir. Eğer düğün planlamaya, gezi turlarına, iç dekorasyona, modaya ve gıdalara odaklanan bir işletmeyseniz, çarpıcı fotoğraf ya da videolar aracılığıyla ürün ve hizmetleriniz hakkında Pinterest kullanan insanlara çok şey söyleyebilirsiniz. Pinterest özünde bir niş pazara sahiptir ve burada bu pazara yönelik çok iyi hizmet verilmektedir.

LinkedIn

LinkedIn mükemmel bir ağ kurma sitesidir. Sosyal medya moda olmadan önce bile, sosyal ağ kurmamız mümkündü. Bu da açıkça LinkedIn’i tanımlar. LinkedIn iş dünyasında bağlantıları büyüten ve gerektiği gibi kullanan bir yoldur.

Alakalı olduğunuz konularla ilgili kibar bir şekilde tartışabileceğiniz grupların bulunduğu bu sosyal ağda, ne kadar şeffaf olduğunuzu gösterebilir, tavsiye isteyebilir, soru sorabilir, soruları cevaplayabilir ve uzmanlık alanlarınızla başkalarını etkileyebilirsiniz.

Üreticilerin ve perakendecilerin daha yaygın olduğu bu sosyal platformda ne iş yaptığınızla ilgili daha kolay konuşabilirsiniz. Diğer sosyal ağlarda olduğu gibi burada da makaleler, bloglar paylaşabilirsiniz.

YouTube

YouTube çok güçlü görsel odaklı bir araçtır ve potansiyel olarak çok heyecan vericidir. Ev yapımı veya şirket yapımı videolar ile özdeşleşmiştir. Viral reklamların temeli bu videolara dayanır ve bu videoları tüm dünyanın izliyor olması da şirketler açısından oldukça faydalıdır.

Görsel hayatımızda metinlerden daha fazla yer kaplıyor, bu bir gerçek. Ürününüzü ve servisinizi tanıtmak için ise, YouTube en popüler video sitesi olarak bunu size fazlasıyla sağlar.

Twitter

Twitter, kısa mesaj gibi, devam eden konuşmalardan oluştuğu için çok popüler hale gelmiştir. Twitter, Facebook ve diğer sosyal platformların aksine anlık bir mesajlaşma platformdur. Twitter insanlardan hemen cevap bekleyen ve kısa sürede etkileşim sağlamak isteyen işletmeler için harika bir araçtır.

Takipçileriniz için haberleriniz, güncellemeleriniz ve sorularınız varsa, Twitter ile insanlarla hemen etkileşime geçebilir ve doğrudan insanlara ulaşabilirsiniz.

Facebook

Facebook dünyanın en güçlü sosyal platformlarından biridir. Eğer çoğu insanın bu platformu kullandığını varsayarsanız, bu herhangi bir iş için olumlu bir boyutudur.

Hemen hemen her iş kolu bir Facebook sayfası oluşturulabilir. Ancak Facebook satış ile ilgili değildir. İşinizi canlandıracak, markanızı herkesin bilmesine yardımcı olacak bir platformdur.

One yorum “İşiniz İçin En İyi Sosyal Medya Platformu Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir