İş Profesyonelleri, DEU İşletme Fakültesi Yeni Dönem MBA Programları Tam Size Göre

İş Profesyonelleri, DEU İşletme Fakültesi Yeni Dönem MBA Programları Tam Size Göre

online yüksek lisans programları

Yüksek lisans şu an hayatımda yapmam gerekenler listesinde ilk 5’te. Ama bir türlü doğru zamanı bulamıyorum. Çünkü ya ders saatleri bana uymuyor ya da ben ders saatlerine… Eminim bu konuda sıkıntı çeken tek kişi de ben değilim. Tahmin edeceğiniz üzere bu durum özellikle çalışanlar için çok elzem bir durum.

Neden mi?

Çünkü ya istediğimiz bölümün ders saatleriyle iş saatlerimiz çakışıyor ya da istediğimiz üniversite ve bölüm başka bir şehirde…

Bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı yüksek lisans yapmak isteyip, sürekli erteleyenler için bu aralar en trend yöntemleri biliyorsunuzdur: Online eğitim programları ve mesai saatleri dışında kalan programlar.

Birçok üniversitenin yeni yeni adapte olmaya başladığı online eğitim programlarına yeni eklenen ve mezun olduğum Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesinde önümüzdeki dönem başlayacak e-MBA ve derslerin akşam saatlerinde olacağı fiziksel eğitimin mümkün olduğu Executive MBA programları ile ilgili sizi bilgilendirmek istiyorum.

Aslında mezun oldum demekle yetinmeyip, DEU İşletme Fakültesi’nin kalitesi hakkındaki düşüncelerimi size sabaha kadar yazabilirim. Ama o zaman objektif yaklaşmadığımı düşünebilirsiniz. Bu yüzden programlar hakkında sizi kısaca bilgilendireyim.

Öncelikle belirtmeliyim ki, eğer akademik kariyer düşünüyorsanız, DEU İşletme Fakültesi’nde tezli MBA programı da mevcut. Fakat bu programda derslere gündüz katılım yapmanız gerektiği için çalışanlar için pek uygulanabilecek bir yol  değil. Ama ben dersleri gündüz takip edemem, okula ancak akşam iş çıkışı gidebilirim; akademik kariyer düşünmüyorum ve tez yazmak istemiyorum diyorsanız, Executive MBA programı kendini geliştirmek isteyen çalışanları hedef alan bir program.

Okulun yeni dönemde iş profesyonellerine sunduğu tek seçenek Executive MBA programı değil. Eğer İzmir’de yaşamıyorsanız ya da fiziksel olarak okula gelip gitmek beni yorar diyorsanız, o zaman online ortamda dersleri dinleyebileceğiniz e-MBA programı bulunuyor.

Şimdi programlarla ilgili biraz daha detay vereyim.

  • Programların süreleri 4 sömestrden oluşuyor. (2 yıl)
  • Program dilleri İngilizce.
  • Executive MBA ve e-MBA programlarına başvuruda ALES puanı istenmiyor. Sadece YDS veya yabancı dil sınavından en az 60 almış olmanız yeterli. (Tezli MBA programına başvuruda tabii ki ALES isteniyor.)

Ücretler ve diğer detaylar için aşağıda paylaşacağım görseli inceleyebilirsiniz.

dokuz eylül online eğitim programları

Başvuru koşulları, tarihi ve program içeriklerine ekli broşürler ve www.isletme.deu.edu.tr/mba sayfasından ve www.sbe.deu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: GIF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir