İnternette Dikkat Çekecek Başlıklar Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

İnternette Dikkat Çekecek Başlıklar Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

İyi başlık yazmak bir sanattır. Eğer bu işi iyi yaparsanız, okuyucu kitlenizi fazlasıyla arttırabilirsiniz. Blog yazılarınız, web sayfalarınız ve sosyal medya içeriğinizle ilgili okuyucu trafiği çekmek istiyorsanız, başlık yazma hakkında bazı temel şeyleri anlamanız gerekir.

Yazılarınızı yazmaya başlamadan önce, başlıklarla ilgili bilmeniz gereken 5 şey vardır:

1- Bir yazının başlığının görevi, içeriği okumak için okuyucuları ikna etmektir. Yazınıza ikna edici bir başlık bulduğunuz takdirde, insanların yazdıklarınızı okuması olasıdır.

2-  Yazınızın içeriğinin ne olduğunu başlıkta okuyucuya hissettirmelisiniz. Bunu yaparken başlığınızın özel ama yanıltıcı olmamasına dikkat etmelisiniz.

3- İyi yazılmış bir başlık sosyal medya ve arama motorları için optimize edilir. Bu yüzden başlık seçimi önemlidir.

4- Başlık, okuyucuların yazının linkini tıklamaya ikna edecek kadar uzun olmalıdır, daha fazlası olmamalıdır. Kısa başlık aslında iyidir, fakat kısa başlıkta okuyucuya yazının içeriği hakkında tam olarak söylemek istediğinizi söyleyemeyebilirsiniz. Bu yüzden bir makaleyi okuması için okuyucuyu ikna etme açısından, kısa başlık o kadarda iyi bir fikir değildir.

5- İyi bir başlıkta duygusal bir tetikleyici olmalıdır. Çünkü okuyucular okuyacakları yazıda bazı durumlarda faydanın yanında duyguda bekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir