Instagram’da Neden Engellenirim?

Instagram’da Neden Engellenirim?

Başlığı görünce takipçi kasan arkadaşlar, ”Evet, evet bu benim.” demiş olabilir ama Instagram’da sadece bu yüzden engellenmiyorsunuz. Yasaklar ve kısıtlamalar genellikle Instagram‘ın hizmet şartlarını veya topluluk kurallarını ihlal ettiğinizde ortaya çıkıyor.

Engel Türleri

Instagram’da üç farklı engel türü var: Action Blocks, Shadow Bans, and Bans.

Action Blocks

Bu engel türü, beğeni, takip etme ve takipten çıkarma gibi bazı işlemleri çok hızlı gerçekleştirdiğinizde gerçekleşiyor. Eylemin kısıtlandığını bildirmek için bir mesaj alıyorsunuz ya da yaptığınız eylem bir işe yaramıyor.

Shadow Bans

Bu engel türü, çok sık paylaşım yaptığınızda veya yasaklanmış etiketleri kullandığınızda gerçekleşiyor. Bu engel gerçekleştiği halde Instagram hesabınızda hâlâ işlem yapabiliyorsanız, gönderilerinizde kullandığınız etiketlerin görünmesinin engellendiğini bilmelisiniz.

Bans

Bu engel türü, sürekli eylem blokları aldığınızda veya Instagram’ın hizmet şartlarını açıkça ihlal ettiğinizde ortaya çıkar ve genellikle hesabınızın silinmesine neden olur. Kullanıcı adınız kalıcı olarak yasaklanır, böylece hesabınızı yeniden aynı isimle açamazsınız. Instagram daha ciddi durumlarda IP’nizin Instagram web sitesine ve uygulamasına erişmesini kısıtlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir