Instagram İstatistikleri [İnfografik]

Instagram İstatistikleri [İnfografik]

Instagram markanın ve bireysel satıcıların en değer verdiği sosyal ağlardan biri haline geldi.  Instagram kullanıcı sayısından tutun da bu platform üzerinden satış yapanların kazançlarına kadar her şey ama her şey Instagram’ın bu kadar önemli olmasına katkı sağlıyor. Instagram sadece kurumsal markaların marka bilinirliğini artırmasına, online itibar sağlamasına, satışlarını bu yolla desteklemesine olanak sağlamıyor; bireysel satıcıların da bu platformdan aynı şekilde faydalanmasını istiyor. Sadece kurumsal markalar değil; evinde el işi yapan, kozmetik ürünler satan, takı tasarlayan vb. insanlarda Instagram’dan tahmin ettiğinizden çok fazlasını kazanıyor. Birçok bireysel satıcının bulunduğu bu platformda, alışveriş yapanların satıcılara olan güveni de hat safhada.

Bu yüzden bende Instagram’la ilgili markaların ve bireysel satış yapanların dikkatini çekecek bazı istatistikleri derledim. Instagram’da satış yapmayı planlıyorsanız, mutlaka bu istatistiklere bir göz atın derim.

Instagram pazarlama planınıza ışık tutacağını düşündüğüm bazı önemli istatistikler aşağıdaki şekilde:

Instagram İstatistikleri [İnfografik]

 

4 yorum “Instagram İstatistikleri [İnfografik]

  1. Sosyal medya üzerinden “Dijital Pazarlama” yapacak kişiler için gerçekten çok önemli püf noktaları veriyorsunuz. Paylaşımlarınızın devamanı bekler, teşekkür ederim.

  2. merhabalar sibel hanım; üstteki yazıdaki instagram istatiki bilgilerine hangi kaynaktan ulaştınız? yani bu sayıların resmi gecerliliği nedir acaba? tesekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir