İnşaat Firmaları İçin Sosyal Medya İçerik Planı

İnşaat Firmaları İçin Sosyal Medya İçerik Planı

Her sektörün olduğu gibi inşaat sektöründeki firmaların da sosyal medya içerik planına ihtiyacı var. Ama bu sektör için içerik oluşturmak tahmin edeceğiniz gibi bazı sektörlere göre daha zor.

İnşaat şirketlerinin sosyal medya kanallarında bir varlıklarının olması kaçınılmaz, peki bu şirketlerin içerik planları nasıl olmalı?

İşte inşaat sektöründe bulunanların faydalanabileceği içerikler:

İnşaat Firmaları İçin Sosyal Medya İçerik Planı

İlgili İçerik: İnşaat Firmaları İçin İçerik Pazarlamanın Önemi

Proje öncesi ve sonrası fotoğraflar

Hedef kitlenizin şirket çalışmalarını görmesi amacıyla, projelerinizin ilk haliyle bitmiş halinin karşılaştırıldığı fotoğrafları yayınlayın. Bu durum potansiyel müşterilerinizin neler yaptığınızı görmesi amacıyla etkili olacaktır.

Projelerinizin ilerlemesini gösteren fotoğraflar

Mevcut işlerin ilerleyişini gösteren fotoğraflar, insanların projelerinize olan merakını artırır. Ayrıca potansiyel müşterilerinizin projelerinizle ilgili her şeyi görmesini sağlar.

Proje satış zamanları

Projeleriniz tamamlandığında insanları bilgilendirin. Bilgi almak isteyenlere bu konuda bilgi verin. İnsanlara satışlarınızla ile ilgili tüyolar verin.

*Örneğin, X projemiz için son 3 daire!

İlgili İçerik: İnşaat Sektöründe Sosyal Medya Kullanımı [2019 Anket Sonuçları]

Ofisinizdeki eğlenceli anların fotoğrafları

Ofis çalışanlarının eğlenceli fotoğraflarını sosyal ağlarda paylaşmak, firmanıza olan merakı artırır. Şirketlerin görünmeyen yüzünü ortaya çıkarmak, insanların her zaman eğlendirir.

Katıldığınız etkinliklerin fotoğrafları

Şirketinizin katıldığı etkinliklerin fotoğraflarını paylaşmak, şirket imajınız açısından önemli. Katıldığınız etkinlikler sizin kim olduğunuzu insanlara göstereceği için etkinlik fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmayı asla atlamayın.

Müşteri görüşleri

Müşterilerinizin görüşlerini paylaşmak hedef kitleniz ile aranızda güven oluşmasına yardımcı olur. Şirketiniz hakkında başkalarının söylediklerini dinlemek, insanlar üzerinde güvenilirliğinizin artmasını sağlar.

Ödüller-Sertifikalar

Eğer aldığınız ödül veya kazandığınız sertifikalar varsa, bunlar güven inşa etmenize ve rekabette ön plana çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Eğlenceli içerikler

Sosyal medya sadece şirketiniz hakkında bilgiler verdiğiniz bir platform olmamalı. Bu yüzden insanları meşgul edecek ve eğlenmelerini sağlayacak içeriklere de yer verilmelidir.

Mimari eserler

İlginç, göz alıcı ve ödül almış mimari eserleri sayfanızda paylaşmak, insanları bilgilendireceği gibi görseller sayesinde de etkileşim almanıza katkı sağlar.

Sorular

İnsanlar sosyal medyada etkileşim sağladıkları gönderileri daha çok seviyor. Bu yüzden onlara sektörünüzle ilgili sorular sorabilirsiniz. Örneğin:

”Ev almak isteseniz, kaç odalı bir ev isterdiniz?”

”Hayalinizdeki ev nasıl?”

Ev dekorasyon ipuçları

Ev dekorasyonu ile ilgili vereceğiniz ipuçları hem insanların bunlardan faydalanmasını sağlar hem de sektörünüzle yakından ilgili olduğu için ilgi çekebilir.

Sektör bilgileri- Araştırma sonuçları

İnşaat sektörü ile ilgili sektör bilgiler  ve araştırma sonuçları hedef kitlenizin merak ettiği bazı konularda aydınlanmalarına yardımcı olabilir.

Eğitim-Fuar duyuruları

Sektörünüzle ilgili vereceğiniz bir eğitim veya katılacağınız bir fuar varsa bunları takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Yarışmalar yapın

Sosyal medyada ödüllü yarışmalar oldukça popüler. Bu yüzden siz de yarışmaların popülerliğinden yararlanıp, sayfalarınıza takipçi çekebilirsiniz.

Sosyal medyada paylaşacağınız içerikler yukarıdaki şekilde olabilir. Fakat bu içerikleri paylaşırken, kesinlikle görselin gücünden faydalanmalı, sadece içerikten oluşan gönderilerle insanları sıkmamalısınız.

Kaynak: GIF

2 yorum “İnşaat Firmaları İçin Sosyal Medya İçerik Planı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir