İçeriklerinizi Daha Kaliteli Hale Getirecek Araçlar

İçeriklerinizi Daha Kaliteli Hale Getirecek Araçlar

İçerik yazanlar bilir, piyasada bir sürü akıllı metin düzenleme ve dilbilgisi denetleme aracı mevcut. Metin yazarları için dil bilgisinde bir problem olacağını düşünmüyorum, fakat içerik yazarken her şey dilbilgisi kuralları ile bitmiyor. Hedef kitlenizin ilgisini çekecek görsel içerik geliştirmekten tutun başlığınızdaki sihirli sözcükler bile yazının albenisini bir anda değiştirebiliyor.

İçerik kalitesi açısından ise denemenizi tavsiye edeceğimiz 2 araç mevcut:

1- AtomicWriter

Hedef kitle trendleri, puanlama, başlık ve içerik analizi yapmanıza olanak sağlayan AtomicWriter, yazdığınız yazıları hedef kitlenize uyarlamanız için birçok uyarıda bulunan akıllı bir araç.

Hedef kitlenizin okuma alışkanlıklarını anlamak, yazılarınızın karmaşıklığını görmek ve bu yazıların hedef kitleniz için uygun olup olmadığı davranışını anlamanıza yardımcı olan araç, ayrıca blog yazmanızı geliştirmek için size gerçek zamanlı geri bildirim de sağlıyor.

Chrome uzantısı, WordPress eklentisi ve web uygulama arayüzü olan AtomicWriter’ı aşağıda göreceğiniz üzere ben de bloguma kurdum.

Aşağıda son yazdığım yazılardan birine 71 puan vermiş olan araç, içeriğimin hedef kitlem için çok karmaşık olduğunu söylüyor. Yazdığım içeriği karmaşık bulmasının sebeplerini de detaylarda bir bir anlatan AtomicWriter, düzeltmem gerekeleri de ayrıca bana söylemiş.

içerik editleme programları

2-ProWritingAid

ProWritingAid içeriklerinizin daha derin ve ilgi çekici hale getirecek düzenlemeleri öneren, okunabilirliği ölçmek için bazı istatistikler sunan, aşırı kullanılan kelimeleri belirten, içerik yazan insanlara yol gösteren online bir araç.

Ücretsiz olarak bazı özelliklerini kullanabileceğiniz ProWritingAid, Premium ve Premium+ planları ile kullanıcılara çok daha fazla şey teklif ediyor.

içerik düzenleme programı

4 yorum “İçeriklerinizi Daha Kaliteli Hale Getirecek Araçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir