Girişimcilerin Twitter’da Hala Yaptığı 5 Yaygın Hata

Girişimcilerin Twitter’da Hala Yaptığı 5 Yaygın Hata

Twitter direkt etkileşimin ve gerçek zamanlı konuşmaların yaşandığı sosyal medyanın en etkili araçlarından biridir. Ayrıca insanların sizin hakkınızda gerçek zamanlı olarak neler söylediğini öğrenebileceğiniz ve bizzat gerçek bir şekilde bağlantı kurabileceğiniz  bir platform.

Peki Twitter’da kendinizin yada markanızın tanıtımını yaparken yaptığınız en yaygın hatalar nelerdir? Şimdi bunlara kısaca göz atalım.

1- Hala doğru şekilde hashtag kullanmamak

Bir profesyonel gibi twitter kullanmak istiyorsanız, hangi konuların trend olduğunu bilmelisiniz ve bu konuları işinizle ilgili olarak kullanmalısınız.

2- Hassas konulardaki hashtagleri kullanmak

İşinizle alakalı olmadığı halde popüler hashtaglerden yararlanmaya çalışmak, size faydadan çok zarar sağlar. Duyarsız bir insan gibi gözükmenize ve marka imajınızın zedelenmesine sebep olur.

3- Görsel kullanmamak

Fotoğraflar bugün tweet göndermek için en önemli yollardan biridir. Eğer twitter’da bir içerik paylaşmak istiyorsanız, bu yazınıza resim veya grafik tasarım ekleyin. Görseller içeriğinize daha çok kişi çekmeye yardımcı olacaktır.

4- Her şeyi retweet etmek

İşinizle alakalı veya alakasız her şeyi retweet etmek, takipçilerinizi rahatsız eder. Bu yüzden yaratıcı olun ve kendi tweet’lerinizi kendiniz oluşturun.

5- İnsanlarla etkileşim içinde olmamak

Tweetlerinizi yazdıktan sonra insanların sizle etkileşime geçmesine izin vermezseniz, takipçilerinizin çoğunu kaybedebilirsiniz. İnsanların içeriğinizle ilgili sorularına mümkün olduğu kadar cevap verin ve onlara değerli olduklarını hissettirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir