GIF Oluşturmak İçin Kullanabileceğiniz Ücretsiz 3 Online Araç

GIF Oluşturmak İçin Kullanabileceğiniz Ücretsiz 3 Online Araç

İçeriğin sadece metinden ibaret olmadığını hatta tüketici tarafından bakıldığında maalesef en az tüketilen içeriğin metinlerden oluştuğunu biliyoruz ve birçok araştırma da bu durumu destekliyor. Fakat içeriğimizi videolarla, görsellerle ve son dönemin en popüler içerik destekleyicilerinden olan GIF’ler ile taçlandırdığımız zaman tabi ki işler değişiyor. Bu yüzden bugün ücretsiz GIF oluşturma araçlarından, kendi deneyimlediklerimden bazılarına değineceğim.

Aşağıda vereceğim örneklerde benim tercihim kesinlikle Make A Gif ama tabi ki diğerlerine de göz gezdirdikten sonra seçim sizin.

1- Animated Gif Generator

Kullanımı son derece kolay olan The Animated Gif Generator‘e video görüntülerinizi veya seçtiğiniz fotoğrafları yükleyerek gif oluşturabiliyorsunuz. Program hesabınızı yükseltmediğiniz takdirde oluşturacağınız gif’ler sadece 5 saniye ile kısıtlı kalıyor. Ama ben daha uzun gif’ler oluşturmak istiyorum ve daha çok özellikten faydalanmak istiyorum diyorsanız, aylık 9.95 doları gözden çıkarmanız gerek.

Animated Gif Generator.001

2- Make A Gif

Make A Gif web kameranızla kaydettiğiniz videolarla, YouTube videoları ile veya bilgisayarınızda kayıtlı olan fotoğraf ve videolardan ücretsiz olarak gif yapmanızı sağlayan bir platform. Youtube veya video gif editörüne tıkladığınızda yapmanız gereken tek şey, video url’sini girmek ve bir başlangıç ve bitiş noktası seçmek. (Siteye kaydınız yoksa gif’inizi en fazla 5 saniye ile sınırlı tutuyorlar, kayıt olmanız durumunda ise bu süre 20 saniyeye kadar çıkıyor.)

Make A Gif aşağıdaki gibi birçok  örnek ve bir blog barındırdığı için bana diğer araçlardan daha çekici geliyor. Tabi seçim sizin.

makeagif

3- GIFSoup

GIFSoup YouTube videolarından kendi animasyonlu gif’lerinizi oluşturmanızı sağlayan ve bu gif’leri Facebook, Twitter, Tumblr vb… sosyal ağlarda paylaşmanıza olanak veren ücretsiz bir araç. Her ücretsiz araçta olduğu gibi bu aracın da ücretli sürümleri mevcut. Yok ben ücretli sürüm almayayım diyorsanız, 10 saniyelik gif oluşturmakla yetineceksiniz. Yok ben ücretli sürüm kullanayım kendimi kısıtlamayayım diyorsanız da, 1,6, veya 12 aylık 3 plandan birini seçmeniz gerekiyor.

gifsoup.001

6 yorum “GIF Oluşturmak İçin Kullanabileceğiniz Ücretsiz 3 Online Araç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir