Fotoğraflarımı Tüm Sosyal Ağlar İçin Nasıl Optimize Ederim?

Fotoğraflarımı Tüm Sosyal Ağlar İçin Nasıl Optimize Ederim?

Muhteşem bir fotoğraf gördünüz ve bunu mutlaka Facebook kapak fotoğrafım yapmalıyım dediniz. Buraya kadar her şey normal. Amma velakin fotoğrafı yüklediğinizde, fotoğrafın optimizasyonu eğer istediğiniz gibi olmazsa bu durum biraz canınızı sıkabilir. Ve bu durumda fotoğraf üzerine hayal ettiğiniz her şey suya düşebilir. Bu birinci senaryoydu.

İkinci senaryoya gelince… Kapak fotoğrafınız Facebook’ta istediğiniz gibi oldu. Durumdan çok memnunsunuz. Hatta o kadar memnunsunuz ki bu kapak fotoğrafını Twitter’a da yüklemeliyim dediniz. Sonuç? Sonuç tabi ki 2 ihtimalli. Fotoğraf Twitter kapağınızda çok iyi durmuşta olabilir, istediğinizi alamamışta olabilirsiniz. Çünkü tüm sosyal ağların kendine has gönderi, kapak fotoğrafı, profil fotoğrafı ölçüleri var. Ve bir fotoğraf yüklediğinizde bunu her sosyal ağ için ayrı ayrı optimize etmeniz gerekir. Ama tabi ki sizin bunun için tek tek uğraşmanızı istemem. Bu nedenle Social Media Image Maker‘la tanışmanızı isterim.

sosyal medya fotoğraf optimizasyonu.001

Social Media Image Maker, hemen hemen önemli tüm sosyal ağ sitelerini kapsayan ve bu 16 sosyal ağ için fotoğraflarınızı boyutlandırmanıza yardım eden bir araç. Fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi, kapak fotoğrafından, profil fotoğrafına; gönderilerinizden, öne çıkan gönderilerinize kadar tüm fotoğraflarınızı mükemmel şekilde optimize etmenizi sağlayan aracı kullanmakta çok kolay.

sosyal medya fotoğraf optimizasyonu.001

Social Media Image Maker sayesinde değiştirmek istediğiniz görüntüyü sürükleyerek, istediğiniz alana koyuyorsunuz ve ardından create (oluştur) butonuna tıklıyorsunuz. Ve fotoğrafınız o sosyal ağa uygun hale geliyor. Ayrıca fotoğrafları keskinleştirmek için  filtre ve efektte ekleyebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir