Fastory: Mükemmel Instagram Hikayeleri (Stories) Hazırlamanıza Yarayacak Bir Araç

Fastory: Mükemmel Instagram Hikayeleri (Stories) Hazırlamanıza Yarayacak Bir Araç

Bugün Instagram hikayeler (stories) kısmını canlandırmak isteyen, her gün 10 hikaye atmadan uyuyamayan arkadaşlarımız için süper bir online araçtan bahsedeceğim. Aracımızın ismi: Fastory. Fastory, hikayeler için Canva’ya benzeyen online bir araç. Yani animasyonlu veya statik hikayeleri kolayca oluşturmanıza olanak sağlayan online bir tasarım aracı. Bedava ve kurumsal fiyatlandırmaları mevcut. Tabii biz bugün ücretsiz kısım üzerinden ileleyeceğiz. 🙂

Evet, başlayalım.

Fastory’i açtığınızda karşınıza aşağıdaki gib bir ekran çıkıyor. Öncelikle mail adresinizi yazarak ücretsiz üye olun. (Denemek için tabii ki. Sonra beğenirseniz, kurumsal fiyatlandırmaya geçersiniz.)

Üyelik işlemleri bittikten sonra formatınızı belirlemeniz için karşınıza aşağıdaki ekran çıkıyor. Bir tarafta Snapchat, Instagram diğer tarafta ise Facebook, Twitter ve web’i içeren opsiyon var.

Diyelim ki formatınızı belirlediniz, karşınıza aşağıdaki ekran gelecek. Bu aşamada yapmanız gereken şey, ”Let’s write this story together” butonuna tıklamak.

Buton tıkladığınızda size yine formatınızı soracak.

Ben Instagram hikayeleri (stories) kısmını seçtim ve karşıma aşağıdaki alan geldi. Bu alana çift tıkladığımda ise, tüm düzenlemelerimi yapabileceğim panelim artık önümde 🙂

Bu alandan istediğiniz düzenlemeleri yapabiliyorsunuz. İstediğiniz videoyu yükleyin ve istediğiniz animasyonu ekleyerek, mükemmel hikayeler oluşturun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir