Facebook’ta Trafiğinizi ve Satışlarınızı Artırmanın 10 Yolu

Facebook’ta Trafiğinizi ve Satışlarınızı Artırmanın 10 Yolu

Birkaç yıl önce Facebook işletmeler açısından belirsiz bir eğilim içindeydi. İnsanlar Facebook’u sadece aileleri ve arkadaşlarıyla iletişim kurmak için kullanırken, işletmeler bu sosyal ağın kendilerine sunduğu fırsatları henüz anlamamıştı. Şimdi ise daha çok blogger ve işletme sahibi, satışlarını ve trafiklerini artırmak için Facebook’tan yararlanmaya başladı.

Peki Facebook sayfanızda trafiğinizi ve satışlarınızı nasıl artırırsınız? İşte size 10 basit yol:

1- Güncellemelerinizi Olabildiğince Kısa Tutun

Güncellemelerinizi takipçilerinizin merakını uyandıracak 3-4 kısa cümle ve etkileyici bir görselle sunun. Bu takipçilerinizi sitenize yönlendirecektir.

2- Takipçilerinize Sorular Sorun

Takipçilerinize hayran sayfanızın içeriğine uygun sorular sorun ve onlarla etkileşime geçin. Etkileşim arttıkça takipçi sayısının artacağını unutmayın.

3- Sitenizde Bulunan İçeriklerden Kısa Alıntılar Yapın

Sitenizden yaptığınız alıntının ana düşüncesini takipçilere verdiğinizden emin olun. Bu insanları sitenize yönlendirerek, trafiğin ve satışların artmasına neden olacaktır.

4- Bağlantıyı Atlayın

Facebook güncellemelerinizi daha okunur kılmak için, gönderilerinizi linksiz olarak paylaşın. İnsanlar yapılan paylaşımların altında ilgili içerikle ilgili link gördüğünde, kafalarında o markaya ya da firmaya karşı negatif bir tutum oluşur. Bu da sayfanızı olumsuz yönde etkiler.

5- Yarışmalar Düzenleyin

Ödüllü yarışmalarla Facebook sayfanızı destekleyin. Ödüller insanları her zaman cezbeder, bunu unutmayın.

6- Kısa ve Eğlenceli Videolarla Gönderilerinize Katkıda Bulunun

Görseller insanları etkilemede her zaman yazılı metinlerden daha etkili olur. Bu yüzden gönderilerinizi görsellerle, özellikle eğlenceli videolarla süsleyin.

7- Facebook Ads (Reklam) Kullanın

Hedeflediğiniz müşteri segmentine Facebook ads kullanarak daha çabuk erişebilirsiniz. Amacınız daha fazla insana ulaşmaksa, mutlaka pazarlama bütçenizden Facebook’a da pay ayırın.

8- Sizinle Aynı Sektörde Olan Firma-Kişilerin Gönderilerini Paylaşın

Sizinle aynı sektörde olan firma-kişilerle etkileşimde olun. Bu size karşı tarafın takipçilerini etkileme fırsatı sunar ve onlarla etkileşime geçmeniz için bir şans verir.

9- Satacağınız Ürünleri Öven Paylaşımları Azaltın

Ürününüzü veya işinizi övmek size cazip gelebilir; ama bu ürünleriniz hakkında her gün 100 paylaşımda bulunmanızı gerektirmez. Bu yüzden günde en fazla 5 gönderi ile kendinizi sınırlayın. Sürekli ürün ve hizmetlerinizi öven paylaşımlarla insanları sıkmayın.

10- Analiz Yapın

Sayfanızda takipçilerin yaptığı yorumları, eleştirileri ve paylaşımları analiz edin. Yaptığınız analiz bu platformdaki stratejinizi geliştirmenize ve bu sayede etkinizi arttırmanıza olanak sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir