Facebook Like’larınızı Gelin Birlikte Artıralım [İnfografik]

Facebook Like’larınızı Gelin Birlikte Artıralım [İnfografik]

Bugün Facebook‘ta etkileşimi nasıl artırırız sorusunun cevabını arayalım istedim. Bu konuda yapılan binlerce araştırma mevcut. Fakat ben her zaman severek okuduğum ve güvendiğim; Mashable, Hubspot ve Jeffbullas gibi kaynaklardan aldığım araştırma istatistiklerinden yararlanmak istedim.

Konuyla ilgili yapılan araştırmaların çoğunda benzer sonuçlar ortaya çıkmış fakat bilmenizi isterim ki, bu bilgiler bizim için her zaman yol gösterici olmuyor. Özellikle kendi müşterilerime baktığımda analizler konusunda çok farklı bilgilerle karşılaşıyorum. Örneğin, hiçbir müşterimin en çok etkileşim aldığı gün ve saatler birbirini tutmuyor. Fakat aşağıdaki infografikte vereceğim diğer istatistikler müşterileriminkiyle örtüşüyor. Bu açıdan gönlünüz rahat olsun…

Fakat unutmamanız gereken bir gerçek var ki, bazı sonuçlar benim müşterilerimle örtüşse bile sizinkilerle örtüşmeyebilir. Çünkü sonuçlar sektörden sektöre ve kişiden kişiye oldukça farklılık gösteriyor. Bu nedenle en iyi yolun kendi test ettiğiniz yol olduğunu asla ama asla aklınızdan çıkarmayın.

facebook likelarınızı gelin birlikte artıralım.001.001

Bizimle infografik deneyimi yaşamaya hazır mısınız?

Markanıza ait verilerin, hedef kitlenize etkin biçimde ulaşmasını sağlayacak infografiklerin hazırlanması için Mıknatıs Content Agency olarak her zaman yanınızdayız.

Popülaritesi giderek artan bu görsel çözümden siz de yararlanmak istiyorsanız, iletişim için bana: sibel@miknatisdijital.com ya da sibelhos@gmail.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

9 yorum “Facebook Like’larınızı Gelin Birlikte Artıralım [İnfografik]

  1. Merhaba. Siteniz bir harika.Yalnız bu istatistikler bana uymuyor gibi. 2400 beğenili sayfamda sabah 9 gibi paylaştığım grafik içerik 1200 kişiye ulaşırken akşama doğru 16 gibi paylaştığım video en fazla 500 kişiye ulaşıyor.

    1. Merhaba Cemal Bey, infografiğe geçmeden önce bende belirtmiştim. Herkesin kitlesi farklı, bu nedenle saat ve günler arasında uyumsuzluk olması normal. Bu istatistikler ortalama sonuçlara göre yapıldığı için herkese uyacak diye bir şey yok. Ama şunu da göz ardı etmeyin! Sabah paylaştığınız o video ile, 16:00’da paylaştığınız video içerik açısıdan çok çok farklı olabilir. Bu da bir etken… Bu arada çok teşekkür ederim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir