Facebook İle Değer Yaratın! [İnfografik]

Facebook İle Değer Yaratın! [İnfografik]

Facebook hala dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı. Bu nedenle burada bir değer yaratmanız ve kitlelere hitap etmeniz, diğer sosyal ağlara nazaran çok daha önemli. Biliyorsunuz, başlangıçta insanlar Facebook’u sadece aileleri ve arkadaşlarıyla iletişim kurmak için kullanıyordu, fakat sosyal ağın aktif kullanıcı sayısının rekor seviyelere gelmesi ile birlikte, markalar da yavaş yavaş bu sosyal ağın nimetlerinden yararlanmaya başladı. Yavaş yavaş demek belki haksızlık olur, çünkü markaların sosyal medyaya, özellikle Facebook’a ayırdığı reklam bütçesi her sene daha da artmaya başladı. Şu an büyük küçük demeden tüm işletme sahipleri ve bireysel kullanıcılar, satışlarını, trafiklerini ve online itibarlarını arttırmak için Facebook’tan yararlanıyor. Bir marka olarak bu sosyal ağın nimetlerinden, özellikle reklam modellerinden hala yararlanmıyorsanız, büyük bir kayıp içinde olduğunuzu söyleyebilirim. Çünkü çalıştığımız markalarda biz geri dönüşleri fazlasıyla alıyoruz ve bu yüzden tüm markaların Facebook’u ve kendilerine uygun olan sosyal platformları kullanmasını öneriyoruz.

Yukarıda bahsettiklerimin dışında, Facebook ile nasıl değer yaratabileceğinize dair, fikir edinmenizi sağlayacak bir infografik hazırladım.

İşte Facebook ile değer yaratmanın püf noktaları:

Facebook İle Değer Yaratın! [İnfografik]

6 yorum “Facebook İle Değer Yaratın! [İnfografik]

  1. Geleneksel reklam yöntemlerinde medya kuruluşları yayınlarıyla oluşturdukları ilgiyi reklam vermek isteyen firmalara kiralamaktadır. İzleyici ise ilgisinin bu şekilde bölünmesini sevmemekte, ilgisini çoğunlukla başka bir alana çevirmektedir. Kabul edelim; büyük çoğunluğumuz reklamlar bitene kadar zapping yapıyoruz. Sosyal medya kanlları ise firmalara kendi içerikleri ile kendi yayınlarını yaparak ilginin kendisi olmalarına olanak sağlıyor. Çağa ayak uydurmak isteyen kuruluşların mutlaka sosyal medyada olmaları gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir