Emojileri Ülke Olarak Nasıl Kullanıyoruz? [İnfografik]

Emojileri Ülke Olarak Nasıl Kullanıyoruz? [İnfografik]

Emojiler artık yazı dilinin bir parçası haline geldi. Hatta öyle ki bazen cümlelerle anlatamayacağımız şeyleri tek bir emoji ile anlatabiliyoruz.

Araştırmalara göre, insanlar her gün 6 milyar emoji kullanıyor.

Business Insider bununla ilgili bir çalışma yapmış. Emojilerin ne anlama geldiğini üşenmemişler tek tek yazmışlar. Ama bu çalışma bana çok soğuk geldi. ”Biz böyle kullanmıyoruz emojileri.” dedim kendi kendime ve 100 kişiye sordum 5 popüler cevap aradım. (Bu arada geçmiş kuşaklar bilmez eskiden ”Aileler Yarışıyor” diye bir yarışma formatı vardı. Oraya bir gönderme ”100 kişiye sorduk, 5 popüler cevap arıyoruz.” Neyse ki ben 10 kişiye sordum.)

Ve işte karşınızda listemiz. (Eminim siz de bizden farklı olarak her emojiye farklı farklı anlamlar yüklüyorsunuzdur. Bizim sonuçlarımız bu şekilde.)

emojileri-ulke-olarak-nasil-kullaniyoruz-001

Bizimle infografik deneyimi yaşamaya hazır mısınız?

Markanıza ait verilerin, hedef kitlenize etkin biçimde ulaşmasını sağlayacak infografiklerin hazırlanması için Mıknatıs Content Agency olarak her zaman yanınızdayız.

Popülaritesi giderek artan bu görsel çözümden siz de yararlanmak istiyorsanız, iletişim için bana: sibel@miknatisdijital.com ya da sibelhos@gmail.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir