Emlak Sektörü İle İlgili Online İstatistikler  [İnfografik]

Emlak Sektörü İle İlgili Online İstatistikler [İnfografik]

Ev satın almak şu an 50 yıl öncesine göre çok farklı bir hale geldi. Ev satın almak isteyen birinin önce bir emlakçı bulması, sonra istediği kriterlere göre bir ev bulmak için ev ev gezmesi geçmiş zamanda kaldı. İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte, her alanda olduğu gibi emlak sektöründe de birçok değişiklikler oldu.

İnternet emlak sektörünün en önemli araçlarından biri haline geldi. Bugün ev satın almak isteyen insanların büyük bir çoğunluğu ev almadan önce, internet üzerinden araştırma yapması aslında bu durumun en iyi kanıtı. Hatta yapılan birçok araştırma ev alanların neredeyse yarısının aldığı evi internet üzerinden bulduğunu gösteriyor. Bu yüzden insanların gayrimenkul alımları için interneti kullanması, doğal olarak emlak sektörününde internete kaymasına sebep olmuştur diyebiliriz.

Hızla gelişen online dünya, bugünün ev alıcılarının dikkatini çekmek ve korumak için emlak sektöründe bulunan insanların bir sistem oluşturmasını zorunlu kılar. Bu yüzden emlak sektöründe bulunanların artık online ev pazarlamasının önemini anlaması gerekmektedir. Ev veya gayrimenkul almak isteyen daha fazla kişiyle iletişime geçmenin yolu internetten geçmektedir.

National Association of REALTORS®’ın Google ile ortak yürüttüğü ve Ocak 2013’te yayınladığı Digital House Hunt raporu online emlak sektörü ile ilgili ilginç verilerle dolu. Hala bu alanda geride kalmış olan herhangi bir emlakçı için online pazarlama ve SEO’nun öneminin vurgulandığı araştırmanın bazı önemli verileri için bir infografik hazırladım.

İşte emlak sektörü ile ilgili online istatistikler:

Emlak Sektörü İle İlgili Online İstatistikler [İnfografik]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir