Diş Fırçaları Da Akıllandı: Beam Brush

Diş Fırçaları Da Akıllandı: Beam Brush

Teknoloji artık sağlığımızın da en büyük koruyucusu olma niyetinde; CES’te görücüye çıkan akıllı diş fırçaları göz doldurdu.

Merakla beklenen uluslararası CES 2014 fuarı pazar günü başladı. Birbirinden ilginç ve yeni ürünlerle teknoloji meraklılarını şaşırtmaya devam eden CES 2014’te, dikkat çeken ürünler arasında sadece akıllı telefonlar, tabletler ve televizyonlar yok. Fuarın öne çıkan ürünlerinden biri de: Kolibree tarafından geliştirilen internet bağlantılı diş fırçası.

2012 yılında Beam Brush, Kolibree’den daha basit ve manuel olarak akıllı bir diş fırçası üretmişti. Yalnız bu ürün dişlerinizin hangi alanlarını ne kadar fırçaladınız bunları takip etmiyordu. Sadece diş fırçalama sürenizi kontrol eden üründe, ödüllendirme ya da puanlama sistemi de yoktu. Beam Brush’ın özellikleri şöyleydi:

Beam Brush Özellikleri:

Renk

Pembe ve Mavi

Boyut

Boy: 8 inç  Çap:1.1 inç

Güç

‘AA’ Alkaline Batarya- 90 Gün Pil Ömrü

Akıllı Telefon Gereklilikleri

3. ve 4. Nesil iPod Touch—iPhone5—iPhone 4S—iPhone4—iPhone 3GS

Bluetooth Versiyon 2.1+

Android Versiyon 2.3+

Daha iyi bir diş bakımına teşvik etmek ve diş fırçalama alışkanlıklarını değiştirmek için tasarlanan Kolibree akıllı diş fırçası ise, her fırça hareketini ve eylemini kaydediyor. Diş fırçalama süresini, düzenini, tartar miktarını, dişlerinizin yeterli miktarda fırçalanıp fırçalanmadığını analiz eden bu akıllı fırça, dişinizi yeteri kadar fırçalamadığınızda uyarı vererek, sizi bilgilendiriyor.

Kolibree akıllı diş fırçası üzerinde bulunan Bluetooth sayesinde iPhone’nunuza bağlanıyor.  Daha sonra ise dişinizi fırçalarken elde edilen bütün verileri iOS uygulaması üzerinden analizi yapılmış şekilde size gösteriyor. Ayrıca bu bilgilerinizi daha sonra elektronik bilgi paylaşımı sayesinde diş hekiminiz ile de paylaşabiliyorsunuz.

En fazla 5 farklı fırçayla çalışan Kolibree uygulamasıyla, tüm ailenizin diş fırçalama alışkanlıklarını gösteren istatistiki tablolar oluşturabiliyorsunuz. Fırçalama alışkanlıklarınızı gösteren bir grafik aracılığıyla da aile üyelerini kendinizle karşılaştırabiliyorsunuz.

Aile içi oluşturulan bu tablolar sayesinde diş sağlığınız diğer aile üyelerinden kötü olduğunda, gerekli motivasyonu sağlayıp onlara ulaşmak için çabalayabilirsiniz. Özellikle çocuklar üzerinde etkili olması beklenen bu uygulamayla motivasyon sağlandığı gibi, aileler çocuklarının diş fırçalama alışkanlıklarını da rahatlıkla takip edebilecek.

2014 yılının üçüncü çeyreğinde raflardaki yerini alması beklenen Kolibree akıllı diş fırçasının, 99 ile 200 dolar arasında olması bekleniyor.

Kaynak: Beam Dental Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir