Dijital Sağlık İstatistikleri [İnfografik]

Dijital Sağlık İstatistikleri [İnfografik]

Bugün size en sevdiğim sektörlerden birinden bahsedeceğim. Özellikle Google’dan sonra hayatımızı değiştiren bir sektör. Hani şu hepimizin tıp fakültesi okumadan doktor olmasını sağlayan… Hatta doktora gittiğimizde de, doktorun koyduğu teşhise karışıp: ”Ama Google’da böyle yazıyor.” diyebilecek kadar ipin ucunu kaçırdığımız sektör.

Sektör gibi sektör, ‘Sağlık sektörü.

Evet, hepimiz sağlık ile ilgili konulara teşhis koyma konusunda virtüözüz, bu bilindik bir şey zaten. Ama el-insaf… Hadi bir halt edip doktorların işini onlardan daha iyi bildiğimizi iddia ediyoruz, ama tabii bununla yetinir miyiz? Hayır. Neden? Çünkü sivilce çıktığında da, kolumuz kırıldığında da Google arama sonuçlarının bizi tek götürdüğü nokta, kanser. Evet sonuç olarak kendimize koyduğumuz kanser teşhisi tutmuyor belki, ama bu durumlar bende insanların akıl sağlığı ile ilgili ciddi şüphelere yol açıyor.

Sağlığın şakaya gelmeyeceğini hepimiz biliyoruz ama yine de Google arama sonuçlarında yazanları yapmaktan da vazgeçemiyoruz. Sağlık sektöründe inanılmaz bir bilgi kirliliği mevcut. Blog açıp saçma sapan tavsiyeler verenleri bırakın, ulusal gazetelerin web siteleri bile sırf SEO kasmak için bu tür haberlerden geçilmiyor.

Sonuç olarak medikal alanda, doktorların dijital kanallara daha fazla ağırlık vermesi yönünde bir ihtiyaç ortaya çıkıyor ki, bilgiyi doğru ağızdan alalım. Evet, hasta tarafında durum böyle; fakat dijitalde yer almanın sadece bize değil doktorlara da çok büyük faydası var.

İnsanların çoğu seçecekleri doktora internet üzerinde araştırma yaptıktan sonra karar veriyor. Özellikle Instagram’da bulunan doktor hesaplarını incelerseniz, ne demek isteyeceğimi anlarsınız. Aşağıdaki istatistikleri incelerseniz de, bu alanda nasıl bir boşluk olduğunu ve doktorların tümüyle bu boşluğa cevap veremediğini göreceksiniz.

dijital sağlık.001

Mıknatıs Content Agency ile sosyal medya yönetimi, seo uyumlu içerik çalışmaları, kurumsal blog yönetimi, animasyon video, interaktif içerik, infografik, video ve fotoğraf çözümleriyle ilgili bir deneyimi yaşamak ister misiniz?

Popülaritesi giderek artan bu içerik çözümlerinden siz de yararlanmak istiyorsanız, iletişim için bana: sibel@miknatisdijital.com/info@miknatisdijital.com ya da sibelhos@gmail.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir