Dijital Dünyaki Tüm Gelişmeler [İnfografik]

Dijital Dünyaki Tüm Gelişmeler [İnfografik]

Teknoloji hızla ilerliyor. Şu an dünya üzerinde 2.5 milyar insan internet kullanıyor ve bu kullanıcıların 1.8 milyarının sosyal medya ağlarında hesabı var. Çığ gibi büyüyen internet ve sosyal medya kullanımı, markaların rekabet dünyasını daha da hareketlendirmiş durumda. İnternet üzerinden yapılan alışverişler, sosyal medyada her geçen gün daha fazla zaman geçiren insanların alışveriş kararlarının bu mecralardan etkilenmesi, işleri marka tarafında daha da zorlaştırıyor. Dijital platformlara ayırılan bütçelerin her geçen gün arttırılmasının sebebi de tam olarak bu aslında.

Digital, Social & Mobile’ın 2015 raporuna göre, internet başında en çok zaman geçiren 16. ülkeyiz, bu durum markaların pazarlama faaliyetlerine yön vermesi açısından çok önemli diyebilirim. Bilgisayar başında 4.6 saat, mobilde ise 2.9 saat zaman geçiren bir ülkede yaşıyoruz ve satın alma davranışlarımız günbegün değişiyor.

Yukarıda bahsettiklerimin dışında, tüketici kararları ve sosyal medyanın hangi yönde değiştiğine dair fikir edinmenizi sağlayacak bir infografik hazırladım.

İşte dijital dünyadaki tüm gelişmeler:

Dijital Dünyaki Tüm Gelişmeler [İnfografik]

2 yorum “Dijital Dünyaki Tüm Gelişmeler [İnfografik]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir