CV’mi İnfografik Yapsam İş Bulma Olasılığım Artar Mı? [İnfografik]

CV’mi İnfografik Yapsam İş Bulma Olasılığım Artar Mı? [İnfografik]

Cv yazmak hepimizin korkulu rüyası. Özellikle yeni mezunlar için tam bir baş belası… Ne yazmalıyım, İK’cıları nasıl etkilemeliyim derken, bir bakmışsınız ki kendinizi Google’da ”CV nasıl yazılır?” gibi anahtar kelimeleri ararken bulmuşsunuz. Sonra beğendiğiniz bir tanesini gözünüze kestirmişsiniz ve sürprizzzzz…. Binlerce birbirine benzeyen CV… Nasıl etkilerim sorusu birden nasıl etkileyememe dönüşmüş. Anlayacağınız bu durum tam bir fiyasko ile sonuçlanabilir.

Tecrübesi olmadığı için CV’sini 3 sayfa şişirme özelliklerle donatan mı ararsınız, İspanyolca sadece Hola demeyi bildiği halde giriş seviyesinde İspanyolca biliyorum diyen mi  yoksa beceriler kısmına her daldan bir beceri ekleyen mi? İK’cılar daha nicelerini görmüştür ama bu durumların hepsine ben de şahit olduğum için ucundan değinmek istedim.

Eee sen çok mu mükemmelsin derseniz, tabi ki hayır. Ben de aynı bu şekilde ilerleme kaydettim. Hatta kaydedemedim. Ama bu süreçte öğrendiğim bir şey oldu. O da kısa ve öz CV hazırlamanın diğerlerine oranla çok daha etkili olduğu. Sizin başvurduğunuz ilanlara binlerce kişinin de başvurduğunu düşünür, İK’cıların bunları tek tek kontrol için zamanları olmadığını da hesaba katarsanız, bana hak verebilirsiniz.

Kısa ve öz anlatım bu işin bence birinci kuralı. 2. kuralı ise fark yaratmak. Bırakın o binlerce birbirine benzeyen CV’yi… Onların  arasından yıldız gibi parlayın. Nasıl mı? CV’lerinizi infografik olarak hazırlayın. Sadece tasarımcıların böyle bir CV hazırlamaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız bence bu büyük bir yanılgı. Bu şekilde bir şansınızı deneyin derim ben. Örnek olması açısından size bir tane hazırladım. İnceleyip kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Bu arada renk psikolojisine göre mavi renk güven verdiği için, bu renk tonlarında çalışabilirsiniz.

Not: İK’cıların bu konudaki düşüncelerini merak ediyorum. Bu yazıyı okuyan İK’cı olursa lütfen bize bu konuda not düşsün.

CV’Mİ İNFOGRAFİK YAPSAM İŞ BULMA OLASILIĞIM ARTAR MI? [İNFOGRAFİK]

Bizimle infografik deneyimi yaşamaya hazır mısınız?

Markanıza ait verilerin, hedef kitlenize etkin biçimde ulaşmasını sağlayacak infografiklerin hazırlanması için Mıknatıs Content Agency olarak her zaman yanınızdayız.

Popülaritesi giderek artan bu görsel çözümden siz de yararlanmak istiyorsanız, iletişim için bana: sibel@miknatisdijital.com ya da sibelhos@gmail.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

8 yorum “CV’mi İnfografik Yapsam İş Bulma Olasılığım Artar Mı? [İnfografik]

  1. Bende iş başvurusu için inografik cv hazırlamaya karar verdim ve bir kaç örnek olması açısından internette arama yaparken gördüm. Çok başarılı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir